Zamknij

Eurowizja 2019: Australia z najgorszą piosenką w historii konkursu? [WIDEO]

Piotr Krajewski
09.05.2019 15:11
Eurowizja 2019 Australia z najgorszą piosenką w historii konkursu Kate Miller Heidke Zero Gravity
fot. Youtube

Eurowizja 2019 już za chwilę. Po raz kolejny w konkursie weźmie udział Australia. W tym roku reprezentuje ją Kate Miller-Heidke z pop operową piosenką „Zero Gravity”. Utwór zbiera jednak bardzo skrajne opinie, a niektórzy twierdzą nawet, że to najgorszy kawałek w historii Konkursu Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2019: Australia z najgorszą piosenką w historii konkursu?

Występ Australii na Eurowizji 2019 bez wątpienia zwróci uwagę wielu widzów. W tym roku reprezentuje ją umiejąca śpiewać operowo Kate Miller-Heidke, która wykona utwór „Zero Gravity”.

Piosenka łączy w sobie muzykę popową z operą. Nic więc dziwnego, że szybko zaczęła wzbudzać bardzo skrajne emocje. Wielu fanom nie podoba się dziwna mieszanka gatunkowa, mimo iż Australijka może pochwalić się świetnym wokalem. Niektórzy mówią nawet, że „Zero Gravity” jest jednym z najgorszych utworów w historii Eurowizji.

Zobacz także

Australia planuje jednak przygotować na Konkurs Piosenki Eurowizji 2019, podobnie jak w trakcie krajowych eliminacji, wyjątkowy i efektowny występ. Wiadomo już, że australijska reprezentantka wystąpi wraz ze swoimi dwiema tancerkami na długich kijach, co w odbiorze telewizyjnym ma dać efekt latania.

Czy spodoba się widzom? Wszystko okaże się już 14 maja, kiedy Australia wystąpi w pierwszym półfinale Eurowizji 2019. Zdaniem bukmacherów Kate Miller-Heidke nie powinna mieć problemów z awansem do wielkiego finału konkursu.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się z trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi z numerem 4. w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK