Zamknij

Eurowizja 2019: Bułgaria wycofuje się z udziału w konkursie w Izraelu

Redakcja
15.10.2018 13:05
Eurovision
fot. AP/EAST NEWS

Bułgaria wycofała się z Konkursu Piosenki Eurowizji. Przedstawiciele telewizji BNT potwierdzili oficjalnie brak udziału państwa w imprezie. Przypomnijmy, że Eurowizja 2019 odbędzie się w maju w izraelskim Tel Awiwie.

Eurowizja 2019: Bułgaria wycofuje się z konkursu w Izraelu

Bułgaria nie wystąpi na Eurowizji 2019. Władze bułgarskiego nadawcy publicznego, czyli telewizji BNT, oficjalnie poinformowały o wycofaniu się z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Powodem są kwestie finansowe.

Z przykrością informujemy, że Bułgaria wycofuje się z Eurowizji. Decyzja jest spowodowana kwestiami finansowymi. Koszty udziału znacznie przekraczają możliwości finansowe BNT — pisze bułgarski nadawca publiczny.

W ostatnich dniach zagraniczne media informowały, że cały bułgarski zespół zajmujący się Konkursem Piosenki Eurowizji został zwolniony.

Bułgaria zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku. Do tej pory wystąpiła tam 12 razy. W 2017 roku kraj zaliczył najlepszy wynik w historii swoich startów — Kristian Kostov zajął 2. miejsce z piosenką „Beautiful Mess”.

Eurowizja 2019: kiedy i gdzie

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w przyszłorocznej Eurowizji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/escxtra.com/PK