Zamknij

Eurowizja 2019: Conan Osíris z Portugalii najgorzej ubranym uczestnikiem

Piotr Krajewski
28.05.2019 13:42
Eurowizja 2019 Conan Osíris z Portugalii najgorzej ubranym uczestnikiem
fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Eurowizja 2019 za nami. Ogłoszono wyniki plebiscytu internautów na najgorzej ubranego uczestnika Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. W tym roku słynna nagroda imienia Barbary Dex trafiła do Conana Osírisa z Portugalii.

Eurowizja 2019: Conan Osíris z Portugalii najgorzej ubranym uczestnikiem

Conan Osíris z Portugalii najgorzej ubranym uczestnikiem Eurowizji 2019. Reprezentant otrzymał słynną nagrodę im. Barbary Dex, którą internauci przyznają od ponad dwudziestu lat. To już drugi tytuł w tym plebiscycie dla Portugalii.

>> Eurowizja 2019: ZMIANA WYNIKÓW FINAŁU. W trakcie konkursu źle podano głosy

Strój Portugalczyka nie przypadł do gustu eurowizyjnym fanom. Wiele osób śmiało się z dziwnej maski, butów i zielonego stroju 30-letnia uczestnika. Niektórzy porównali ubranie Conana Osírisa do choinki czy gada.

Kolejne miejsca w plebiscycie na najgorszy strój Eurowizji 2019 zajęli Tamta z Cypru, ZENA z Białorusi, Eliot z Belgii i Tamara Todevska z Macedonii Północnej.

Nagroda im. Barbary Dex dla Andrzeja Piasecznego

Nagroda im. Barbary Dex jest przyznawana o 1997 roku, a swoją nazwę zawdzięcza reprezentantce Belgii z 1993 roku, która pojawiła się na scenie we własnoręcznie uszytej sukience.

W 2001 roku Polskę reprezentował Andrzej Piaseczny z piosenką „2 Long”. Utwór nie odniósł sukcesu na Eurowizji. Sporym echem odbił się jednak strój Piaska. Polski artysta pojawił się na scenę w jasnym futrze, które niedługo po wejściu na scenie zrzucił na ziemię. Tuż po konkursie Piasek zgarnął nagrodę im. Barbary Dex.

Andrzej Piaseczny
fot. Rode Joachim/Polfoto/EAST NEWS

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK