Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Darude reprezentantem Finlandii na Eurowizji 2019. To twórca hitu „Sandstorm”

30.01.2019 12:53

Darude wystąpi na Eurowizji 2019. Popularny DJ i twórca wielkiego hitu „Sandstorm” będzie reprezentował Finlandię. Razem z nim na scenie pojawi się fiński piosenkarz Sebastian Rejman. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Izraelu.

Darude reprezentant Finlandii Eurowizja 2019 fot. Instagram (Darude)

Eurowizja 2019: DJ Darude reprezentantem Finlandii. To twórca hitu „Sandstorm”

Darude będzie reprezentantem Finlandii na Eurowizji 2019, która już w maju odbędzie się w Izraelu. 43-latek to jeden z najpopularniejszych europejskich DJ-ów przełomu XX i XXI wieku.

Jego najsłynniejszy przebój „Sandstorm” był wielkim hitem w całej Europie i na stałe zapisał się w historii europejskiej muzyki elektronicznej. Piosenka z 1999 roku cieszyła się także zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, gdzie pokryła się złotem.

Darude to 53. reprezentant Finlandii w historii startów w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jego eurowizyjna piosenka, którą na scenie zaśpiewa Sebastian Rejman, jest na ten moment nieznana. Jak informuje „Dziennik Eurowizyjny”, w ramach fińskich preselekcji słynny DJ przygotuje trzy utwory. Zwycięską kompozycję wybiorą widzowie i międzynarodowe jury.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy? [DATA, MIEJSCE KONKURSU]

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019.

Organizatorzy zaprezentowali już oficjalne logo i hasło Eurowizji 2019, które brzmi „Dare To Dream” (tłum. „Odważ się marzyć”).  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK

Oceń