Zamknij

Darude reprezentantem Finlandii na Eurowizji 2019. To twórca hitu „Sandstorm”

Redakcja
30.01.2019 12:53
Darude reprezentant Finlandii Eurowizja 2019
fot. Instagram (Darude)

Darude wystąpi na Eurowizji 2019. Popularny DJ i twórca wielkiego hitu „Sandstorm” będzie reprezentował Finlandię. Razem z nim na scenie pojawi się fiński piosenkarz Sebastian Rejman. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Izraelu.

Eurowizja 2019: DJ Darude reprezentantem Finlandii. To twórca hitu „Sandstorm”

Darude będzie reprezentantem  Finlandii na Eurowizji 2019, która już w maju odbędzie się w Izraelu. 43-latek to jeden z najpopularniejszych europejskich DJ-ów przełomu XX i XXI wieku.

Zobacz także

Jego najsłynniejszy przebój „Sandstorm” był wielkim hitem w całej Europie i na stałe zapisał się w historii europejskiej muzyki elektronicznej. Piosenka z 1999 roku cieszyła się także zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, gdzie pokryła się złotem.

Darude to 53. reprezentant Finlandii w historii startów w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jego eurowizyjna piosenka, którą na scenie zaśpiewa Sebastian Rejman, jest na ten moment nieznana. Jak informuje „Dziennik Eurowizyjny”, w ramach fińskich preselekcji słynny DJ przygotuje trzy utwory. Zwycięską kompozycję wybiorą widzowie i międzynarodowe jury.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy? [DATA, MIEJSCE KONKURSU]

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019.

Organizatorzy zaprezentowali już oficjalne logo i hasło Eurowizji 2019, które brzmi „Dare To Dream” (tłum. „Odważ się marzyć”).  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK