Zamknij

Eurowizja 2019: Hatari wystąpią w Polsce. Islandczycy byli faworytami Polaków

Piotr Krajewski
24.05.2019 16:53
Eurowizja 2019 Hatari z Islandii wystąpią w Polsce Islandczycy byli faworytami Polaków
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2019 za nami. Wśród polskich widzów największą popularnością cieszyli się reprezentanci Islandii. To właśnie zespołowi Hatari Polacy dali największą liczbę punktów. Już niedługo Islandczycy wystąpią w Polsce. Gdzie odbędzie się koncert Hatari?

Hatari wystąpią w Polsce: koncert Iceland to Poland w Warszawie

Hatari wystąpią w Polsce. Zespół, który zdobył popularność za sprawą Konkursu Piosenki Eurowizji 2019, pojawi się na koncercie w Warszawie. Islandczycy zagrają 23 sierpnia w warszawskiej Progresji. Koncert Hatari w Polsce będzie częścią wydarzenia Iceland to Poland 2019.

Iceland To Poland to pierwszy na świecie podróżujący festiwal muzyczny, który skupia się na połączeniu kulturowym dwóch, blisko powiązanych ze sobą krajów: Islandii i Polski poprzez platformę muzyki i sztuki — czytamy w opisie wydarzenia.

W trakcie Iceland to Poland 2019 w Warszawie wystąpią też m.in. zespół aYia i grupa FM Belfast. Bilety w cenie 69 złotych są dostępne w sprzedaży.

Hatari z Islandii na Eurowizji 2019

Hatari reprezentowali Islandię na Eurowizji 2019, która odbyła się niedawno w Izraelu. Grupa wystąpiła w konkursie z piosenką „Hatrið mun sigra” i zajęła 10. miejsce w wielkim finale.

Zespół od początku budził bardzo wiele kontrowersji. Wszystko przez szokujący wizerunek członków grupy (występują w strojach BDSM), głoszone poglądy oraz gatunek muzyki. Piosenki Hatari łączą w sobie techno i punk, a sam zespół podkreśla, że ich twórczość ma charakter antykapitalistyczny.

>> Eurowizja 2019: ZMIANA WYNIKÓW FINAŁU. W trakcie konkursu źle podano głosy

Wielu internautów spekulowało, czy Islandczycy zdecydują się wykorzystać konkurs do celów politycznych. Choć nie zrobili tego w trakcie dwóch występów, swoje kontrowersyjne poglądy przedstawili w trakcie ogłaszania wyników głosowania telewidzów. Hatari pokazali do kamery flagi Palestyny, co było niezgodne z regulaminem Eurowizji. Organizatorzy zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji. Niewykluczone więc, że na nadawcę publicznego z Islandii zostaną nałożone sankcje.

Hatari i kontrowersje wokół zespołu nie przeszkadzały jednak Polakom. Zarówno w półfinale i finale widzowie w naszym kraju przyznali reprezentantom Islandii najwyższą notę, czyli 12 punktów.

>> Eurowizja 2019: kto głosował na Polskę i na kogo głosowali Polacy?

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK