Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2019: Margaret komentuje odpadnięcie z eliminacji w Szwecji

11.02.2019 11:41

Margaret skomentowała swoją porażkę w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019. Opublikowała krótkie wideo na swoim Instagramie. Przypomnijmy, że w sobotę Margaret zajęła 5. miejsce w drugim półfinale i odpadła ze słynnego Melodifestivalen 2019.

Eurowizja 2019: Margaret komentuje odpadnięcie z eliminacji w Szwecji fot. Youtube (Melodifestivalen)

Eurowizja 2019: Margaret komentuje odpadnięcie z eliminacji w Szwecji

Margaret odpadła ze szwedzkich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019, który odbędzie się w Izraelu. Polskiej piosenkarce nie udało się powtórzyć ogromnego sukcesu sprzed roku, kiedy awansowała do wielkiego finału Melodifestivalen 2018. W sobotnim półfinale zajęła ostatecznie 5. miejsce z piosenką „Tempo”.

Tuż po ogłoszeniu wyników drugiego półfinału Margaret opublikowała krótkie wideo w mediach społecznościowych, gdzie skomentowała wyniki szwedzkich eliminacji do Eurowizji 2019.

Chcę podziękować za Wasze wsparcie. Bardzo je czułam przez cały ten tydzień. To niesamowite. Oddaję „Tempo” w Wasze ręce. Tańczcie i bawcie się przy tym. Kocham Was — powiedziała piosenkarka na Instagramie.

Jak widać, Margaret nie przeżywa porażki w Szwecji i pozostaje pozytywna. Niedługo później opublikowała nagrania z after party, gdzie bawiła się przy swojej nowej piosence. Dodała także krótki fragment półfinałowego występu na Melodifestivalen 2019 i napisała: „Właśnie go obejrzałam. Jestem dumna z siebie i swojego teamu”.

Margaret i szwedzkie preselekcje do Eurowizji 

Margaret już po raz drugi brała udział w szwedzkich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. W zeszłym roku polska artystka odniosła wielki sukces w słynnym Melodifestivalen. Piosenkarka wystąpiła z utworem „In My Cabana” i dostała się z półfinału do koncertu drugiej szansy „Andra Chansen”. Stamtąd awansowała do wielkiego finału szwedzkich preselekcji, gdzie zajęła wysokie 7. miejsce. 

W 2016 roku artystka wzięła także udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie udało jej się jednak wygrać. Zajęła 2. miejsce z piosenką „Cool Me Down”. Zwyciężył wtedy Michał Szpak. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK 

Oceń