Zamknij

Eurowizja 2019: Margaret odpadła ze szwedzkich preselekcji. Nie awansowała do finału

Redakcja
09.02.2019 21:37
Margaret Eurowizja 2019 szwedzkie preselekcje
fot. Youtube screen

Margaret odpadła ze szwedzkich eliminacji do Eurowizji 2019. Polskiej piosenkarce nie udało się zakwalifikować do finału Melodifestivalen 2019 z utworem „Tempo”. Oznacza to, że Margaret nie powtórzy sukcesu sprzed roku, kiedy zajęła wysokie 7. miejsce w preselekcjach w Szwecji.

Eurowizja 2019: Margaret odpadła ze szwedzkich eliminacji

Margaret odpadła ze szwedzkich preselekcji do Eurowizji 2019. Polska artystka zajeła 5. miejsce w drugim półfinale i nie zdołała awansować do finału Melodifestivalen 2019. Margaret zaprezentowała na scenie swoją najnowszą piosenkę „Tempo”, która powstała specjalnie z myślą o szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019.

Margaret i szwedzkie preselekcje do Eurowizji 

Margaret już po raz drugi brała udział w szwedzkich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. W zeszłym roku polska artystka odniosła ogromny sukces w słynnym Melodifestivalen. Piosenkarka wystąpiła z utworem „In My Cabana” i dostała się z półfinału do koncertu drugiej szansy „Andra Chansen”. Stamtąd awansowała do wielkiego finału szwedzkich preselekcji, gdzie zajęła wysokie 7. miejsce. 

W 2016 roku artystka wzięła także udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie udało jej się jednak wygrać. Zajęła 2. miejsce z piosenką „Cool Me Down”. Zwyciężył wtedy Michał Szpak. 

RadioZET.pl/PK