Zamknij

Eurowizja 2019: Margaret znów wystąpi w szwedzkich eliminacjach? Media już plotkują!

Redakcja
25.10.2018 14:40
Margaret
fot. Youtube (Melodifestivalen)

Margaret reprezentantką Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019? Szwedzkie media informują, że Polka ma w planach zgłosić się ponownie do Melodifestivalen, czyli eliminacji do Eurowizji. Przypomnijmy, że Margaret zajęła 7. miejsce w poprzednich szwedzkich preselekcjach.

Margaret reprezentantką Szwecji na Eurowizji 2019?

Margaret weźmie udział w przyszłorocznych eliminacjach do Eurowizji 2019? Tak twierdzi szwedzki portal „Aftonbladet”, według którego polska artysta jest brana pod uwagę przy kolejnym Melodifestivalen, czyli szwedzkich preselekcjach. Podobno producenci tylko czekają na jej pozytywną decyzję.

Melodifestivalen 2019 rozpocznie się w lutym i będzie składać się z sześciu koncertów transmitowanych na żywo w szwedzkiej telewizji. Finał odbędzie się 9 marca w Sztokholmie.

Melodifestivalen to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Szwecji. Impreza, która jest organizowana od 1958 roku, zawsze przyciąga przed telewizory miliony Szwedów. Warto dodać, że w 1974 roku Melodifestivalen wygrała legendarna grupa ABBA, która kilka miesięcy później zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji z hitem „Waterloo”.

Przypomnijmy, że Margaret zaliczyła świetny występ w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji 2018. Piosenkarka awansowała z utworem „In My Cabana” do samego finału, gdzie zajęła wysokie 7. miejsce.

To właśnie w Szwecji Margaret cieszy się rosnącą popularnością.  Artystka koncertuje tam coraz częściej, występuje w programach telewizyjnych, a jej piosenki są chętnie prezentowane w szwedzkich rozgłośniach radiowych. Jej single „Cool Me Down” i „In My Cabana” pokryły się tam odpowiednio złotem i platyną.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/plejada.pl/PK