Zamknij

Eurowizja 2019: Margaret weźmie udział w eliminacjach w Szwecji? Tak twierdzą tamtejsze media!

Redakcja
23.11.2018 10:23
Margaret
fot. instagram.com/margaret_official/

Margaret wystąpi w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019? Tak twierdzą szwedzkie media, które od piątkowego poranka podają, że polska gwiazda ponownie powalczy o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jeśli informacja potwierdzi się, będzie to już drugi występ Margaret na Melodifestivalen.

Eurowizja 2019: Margaret w szwedzkich eliminacjach?

Słynny w Szwecji dziennik „Aftonbladet” poinformował nieoficjalnie w piątek, że Margaret pojawi się w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019, która odbędzie się w maju w Izraelu. Polska gwiazda ma znaleźć się w gronie półfinalistów. O udziale 27-latki spekuluje się już od kilku miesięcy.

Zobacz także

Lista uczestników Melodifestivalen 2019, czyli szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji, pojawi się 27 listopada. Wtedy też zostanie zorganizowana specjalna konferencja prasowa, na której odbędzie się oficjalna prezentacja wszystkich biorących udział artystów.

Przypomnijmy, że Margaret odniosła ogromny sukces w eliminacjach do Eurowizji 2018. Piosenkarka wystąpiła z utworem „In My Cabana” i awansowała do samego finału szwedzkich preselekcji, gdzie zajęła wysokie 7. miejsce.

Melodifestivalen 2019 rozpocznie się w lutym i będzie składać się z sześciu koncertów transmitowanych na żywo w szwedzkiej telewizji. Finał odbędzie się 9 marca w Sztokholmie.

Melodifestivalen to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Szwecji. Impreza, która jest organizowana od 1958 roku, zawsze przyciąga przed telewizory miliony Szwedów. Warto dodać, że w 1974 roku Melodifestivalen wygrała legendarna grupa ABBA, która kilka miesięcy później zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji z hitem „Waterloo”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/aftonbladet.se/PK