Zamknij

Eurowizja 2019: Margaret wystąpi w eliminacjach w Szwecji. Wiemy, kiedy występ!

Redakcja
27.11.2018 10:01
Margaret
fot. Doug Peters/Press Association/East News

Margaret wystąpi w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019. Polka pojawi się w drugim półfinale z piosenką „Tempo”. We wtorek rano odbyła się oficjalna prezentacja wszystkich artystów biorących udział w Melodifestivalen 2019 w Szwecji. Będzie to drugi występ Margaret w szwedzkich preselekcjach.

Margaret wystąpi w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019

Margaret weźmie udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji 2019. Polska artystka wystąpi w drugim półfinale Melodifestivalen 2019 w Szwecji z utworem zatytułowanym „Tempo”. Jej przeciwnikami będą: Andreas Johnson, Hanna Ferm & LIAMOO, Malou Prytz, Oscar Enestad, Jan Malmsjö i Vlad Reise.

Drugi półfinał Melodifestivalen 2019 z udziałem Margaret odbędzie się 9 lutego w Malmö. Finał szwedzkich eliminacji do Eurowizji 2019 zaplanowano na 9 marca w Sztokholmie.

Przypomnijmy, że Margaret odniosła ogromny sukces w eliminacjach do Eurowizji 2018. Piosenkarka wystąpiła z utworem „In My Cabana” i awansowała do samego finału szwedzkich preselekcji, gdzie zajęła wysokie 7. miejsce. W 2016 roku artystka wzięła także udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie udało jej się jednak wygrać. Zajęła 2. miejsce z piosenką „Cool Me Down”. Zwyciężył wtedy Michał Szpak.

Melodifestivalen to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Szwecji. Impreza, która jest organizowana od 1958 roku, zawsze przyciąga przed telewizory miliony Szwedów. Warto dodać, że w 1974 roku Melodifestivalen wygrała legendarna grupa ABBA, która kilka miesięcy później zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji z hitem „Waterloo”. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK