Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2019: Margaret wystąpi w półfinale eliminacji w Szwecji. Nagranie z próby [WIDEO]

08.02.2019 11:56

Margaret wystąpi w półfinale szwedzkich eliminacji do Eurowizji 2019, który odbędzie się już w sobotę. W trakcie drugiego półfinału Melodifestivalen 2019 piosenkarka zaśpiewa piosenkę „Tempo”. W sieci można już usłyszeć fragment utworu Margaret na Eurowizję 2019 i zobaczyć nagranie z próby.

Eurowizja 2019: Margaret wystąpi w półfinale eliminacji w Szwecji fot. svtplay.se screen

Eurowizja 2019: Margaret wystąpi w półfinale eliminacji w Szwecji

Margaret wystąpi w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji 2019. Polska artystka weźmie udział w drugim półfinale Melodifestivalen 2019, który odbędzie się już w sobotę. 

Na scenie Margaret zaprezentuje utwór „Tempo”. Jej piosenka na Eurowizję 2019 powstała w Szwecji. Stworzyli ją Anderz Wrethov, Sebastian von Koenigsegg, Jimmy Jansson i Laurell Barker.

Drugi półfinał Melodifestivalen 2019 z udziałem Margaret odbędzie się 9 lutego w Malmö. Transmisja preselekcji rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00 na kanale SVT1. Wydarzenie będzie transmitowane także na oficjalnej stronie internetowej telewizji. Rywalami Margaret w walce o finał będą Andreas Johnson, Hanna Ferm & LIAMOO, Malou Prytz, Oscar Enestad, Jan Malmsjö i Vlad Reise. 

Finał szwedzkich eliminacji do Eurowizji 2019 zaplanowano na 9 marca w Sztokholmie. 

Eurowizja 2019 — Margaret: fragment piosenki „Tempo” i zdjęcia z prób w Szwecji

Piosenka Margaret na Eurowizję 2019 nie została jeszcze opublikowana w całości. Na oficjalnej stronie telewizji SVT jest dostępny fragment utworu, który nasza artystka zaprezentuje w eliminacjach w Szwecji. Pojawiło się także 30-sekundowe nagranie z próby Margaret do drugiego półfinału Melodifestivalen 2019.

Polskie redakcje zajmujące się tematyką Konkursu Piosenki Eurowizji, m.in. portale „Dziennik Eurowizyjny” i „Eurowizja.org”, opublikowały również kilka zdjęć ze wspomnianej próby Margaret. Widzimy na nich piosenkarkę w lokach i ubraną w ciemnoniebieską sukienkę w grochy.

Margaret w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji

Margaret odniosła ogromny sukces w eliminacjach do Eurowizji 2018. Piosenkarka wystąpiła z utworem „In My Cabana” i awansowała do samego finału szwedzkich preselekcji, gdzie zajęła wysokie 7. miejsce. W 2016 roku artystka wzięła także udział w polskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie udało jej się jednak wygrać. Zajęła 2. miejsce z piosenką „Cool Me Down”. Zwyciężył wtedy Michał Szpak.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK 

Oceń