Zamknij

Eurowizja 2019: Michał Szpak komentuje występ Tulii w półfinale

Piotr Krajewski
16.05.2019 17:32
Eurowizja 2019 Michał Szpak komentuje występ Tulii w półfinale
fot. AFP/EAST NEWS

Michał Szpak postanowił skomentować występ Polski w pierwszym półfinale Eurowizji 2019. Przypomnijmy, że nasz kraj nie awansował do finału. W rozmowie z Onetem były reprezentant Polski bronił zespołu Tulia. Zdradził też jednak, co zmieniłby w występie Polski na Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019: Michał Szpak komentuje występ Tulii w półfinale

Michał Szpak poradził sobie świetnie na Eurowizji. W 2016 roku zajął wysokie 8. miejsce, a w głosowaniu telewidzów znalazł się w najlepszej trójce całego finału. W wywiadzie dla Onetu odniósł się do porażki Tulii w pierwszym półfinale Eurowizji 2019. Artysta stanął w obronie polskich reprezentantek, które są mocno krytykowane po udziale w konkursie. Ocenił też wtorkowy występ i szczerze wyznał, co zmieniłby w jego finalnej wersji.

>> Eurowizja 2019: wyniki drugiego półfinału. Które państwa awansowały do finału?

Uważam, że nie zabrakło niczego. Osobiście poprawiłbym jedynie wizualizacje i wprowadził kilka nieoczywistości w reżyserii. W tej kwestii prowadzić powinni to młodzi ludzie. Kolejny rok przynosi dowód na to, że liczy się świeże i innowacyjne myślenie. Nie zmienia to jednak faktu, że dziewczyny wypadły cudownie. Były piękne, pewne siebie i energetyczne. Powinniśmy być z nich dumni — mówi Michał Szpak w rozmowie z Onetem.

Po pierwszym półfinale Eurowizji 2019 wielu polskich widzów zwróciło uwagę na nieudaną pracę kamer w trakcie występu Tulii. Internauci przyznali, że można było bardziej dopracować ten element. Polskie reprezentantki są jednak bardzo chwalone za niesamowity wokal na żywo i intrygujące stroje inspirowane polskim folklorem. Na scenie pojawiły się w tajemniczych woalkach, które chwilę później zdjęły i odsłoniły pięknie zdobione złote korony. Przez cały występ widzowie mogli podziwiać w tle wizualizacje z członkiniami Tulii.

>> Eurowizja 2019: wyniki pierwszego półfinału. Tulia odpadła 

Eurowizja 2019: kiedy drugi półfinał konkursu?

Drugi półfinał Eurowizji 2019 odbędzie się już w czwartek, 16 maja. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z czwartkowego półfinału na RadioZET.pl. Będziemy relacjonować minuta po minucie zmagania uczestników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał? [16.05]

Zagłosuj

Zgadzasz się z komentarzem Michała Szpaka?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PK