Zamknij

Eurowizja 2019: Niall Horan pojedzie na konkurs? Plotki o udziale gwiazdy One Direction!

Redakcja
07.01.2019 15:04
One Direction
fot. AP/East News

Niall Horan pojedzie na Eurowizję 2019 w barwach Irlandii? Internet zalała fala plotek na temat udziału członka One Direction w Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu. Jeżeli informacja potwierdzi się, będzie to jedna z największych muzycznych gwiazd, która w ostatnich latach zdecydowała się wystąpić na Eurowizji.

Eurowizja 2019: Niall Horan z One Direction pojedzie do Izraela?

Niall Horan pojedzie na Eurowizję 2019? Takie informacje pojawiły się w ostatni weekend w zagranicznych mediach. Portal „Irish Mirror” opublikował artykuł o domniemanym występie gwiazdy One Direction w Izraelu. 25-latek miałby reprezentować Irlandię. Niedługo później informacja zniknęła ze strony internetowej. Niewykluczone więc, że to jedynie plotka.

Zobacz także

Zdaniem „Wiwibloggs”, jednego z najpopularniejszych blogów zajmujących się tematyką eurowizyjną, cała sprawa związana z udziałem Nialla Horana w Eurowizji 2019 może być po prostu kolejnym „fake newsem”. Dziennikarze postanowili więc zapytać w tej sprawie Michaela Kealy'ego, członka telewizji RTÉ i szefa irlandzkiej delegacji na Konkursie Piosenki Eurowizji. Co ciekawe, Irlandczyk nie zaprzeczył wprost informacjom na temat gwiazdy One Direction. Przyznał jednak, że żadne ostateczne decyzje w sprawie reprezentanta Irlandii nie zostały podjęte.

W tym momencie sprawdzamy 430 piosenek, które otrzymaliśmy od kandydatów — powiedział Kealy i przyznał, że jest za wcześnie, aby móc podjąć jakąkolwiek decyzję.

Niall Horan rozpoczął swoją muzyczną karierę w boysbandzie One Direction. W październiku 2017 roku wydał swój debiutancki solowy album zatytułowany „Flicker”. Album dotarł na 1. miejsce listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii i pokrył się tam złotem. Promował go m.in. hit „Slow Hands”.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv.

Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019. Spekuluje się, że być może naszą reprezentantką będzie Natalia Szroeder. W rozmowie z Radiem ZET Jacek Kurski przyznał, iż niewykluczone, że nie będzie preselekcji, a artysta zostanie wyłoniony wewnętrznie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/wiwibloggs.com/PK