Zamknij

Eurowizja 2019: Polska faworytem do wygrania konkursu według bukmacherów!

Redakcja
18.12.2018 13:45
Polska Eurowizja
fot. Michal WARGIN/EAST NEWS

Polska jest obecnie głównym faworytem bukmacherów do wygrania Eurowizji 2019. Tak świetny wynik to najprawdopodobniej efekt historycznego zwycięstwa Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018 w listopadzie. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Izraelu.

Eurowizja 2019: Polska wygra konkurs według bukmacherów

Według najnowszych typów bukmacherów Polska jest faworytem do zwycięstwa w Eurowizji 2019. Nasze państwo znajduje się obecnie na 1. miejscu notowania, co może zaskakiwać, zważywszy na to, że nie poznaliśmy jeszcze polskiego reprezentanta. W niedawnej rozmowie z Radiem ZET Jacek Kurski przyznał, iż być może artysta zostanie wybrany wewnętrznie.

Wszystko na to wskazuje, że tak wysokie miejsce Polski u bukmacherów jest spowodowane listopadowym zwycięstwem Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018, która odbyła się w Mińsku. Nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały nasze notowania, kiedy poznamy polskiego reprezentanta.

To pierwszy raz od kilku lat, kiedy Polska jest faworytem bukmacherów do wygrania Konkursu Piosenki Eurowizji. W lutym 2016 roku nasz kraj był na szczycie rankingów po tym, jak Margaret opublikowała utwór „Cool Me Down”. Piosenka ostatecznie przegrała w polskich preselekcjach z „Color of Your Life” Michała Szpaka.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurovisionworld.com/PK