Zamknij

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel będzie gościem specjalnym. Wystąpi w Izraelu!

Redakcja
02.01.2019 11:46
Roksana Węgiel
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

W listopadzie Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018. Dzięki historycznemu zwycięstwu Polka będzie gościem specjalnym Eurowizji 2019. Przypomnijmy, że tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju w Izraelu.

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel wystąpi w Izraelu. Będzie gościem specjalnym

Roksana Węgiel będzie gościem specjalnym Eurowizji 2019. Organizatorzy postanowili zaprosić młodą polską artystkę do Izraela po jej wielkim zwycięstwie na Eurowizji Junior 2018, która odbyła się w listopadzie w Mińsku. Zwyciężczyni „The Voice Kids” zdradziła tę informację w rozmowie z agencją Newseria.

ZOBACZ TEŻ: Roksana Węgiel w „ZET na Punkcie Muzyki”. Opowiedziała o zwycięstwie na Eurowizji Junior 2018!

Prawdopodobnie w maju lecę do Izraela, gdzie będę występować jako gość na dorosłej Eurowizji. To też jest dla mnie ogromne wyróżnienie — powiedziała Newserii Roksana Węgiel.

Podobna sytuacja miała miejsce już w zeszłym roku. W trakcie Eurowizji 2018 gościem specjalnym była Polina Bogusevich, zwycieżczyni Eurowizji Junior 2017. Rosjanka pojawiła się na scenie w Lizbonie i zaśpiewała fragment utworu „Amar pelos dois” Salvadora Sobrala, który wygrał dorosły Konkurs Piosenki Eurowizji w 2017 roku. Na razie nie wiadomo, czy Roksana Węgiel zaprezentuje na żywo swoją zwycięską piosenkę „Anyone I Want To Be”.

Zobacz także

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/interia.pl/PK