Zamknij

Eurowizja 2019: TVP wycięła z powtórki pocałunek pary homoseksualnej. Jest komentarz stacji

Piotr Krajewski
16.05.2019 16:44
Eurowizja 2019 TVP wycięła z powtórki pocałunek pary gejów komentarz Telewizji Polskiej
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 za nami. W środę Telewizja Polska wyemitowała powtórkę konkursu. Z retransmisji wycięto jednak występ transseksualnej gwiazdy Dana International i pocałunek pary homoseksualnej. Widzowie zaczęli zarzucać TVP cenzurę. Telewizja skomentowała całą sprawę.

Eurowizja 2019: TVP wycięła z powtórki pocałunek mężczyzn. Jest komentarz stacji

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 nie był szczęśliwy dla Polski. Zespół Tulia nie zdołał awansować do wielkiego finału, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

>> Eurowizja 2019: kto wystąpi w finale? Oto kolejność występów [LISTA PAŃSTW]

We wtorek nie tylko konkursowe występu budziły ogromne emocje. Podczas głosowania widzów na scenie zaprezentowała się słynna Dana International, transseksualna gwiazda z Izraela i zwyciężczyni Eurowizji 1998. Zaśpiewała na żywo cover hitu „Just The Way You Are” Bruno Marsa, a w trakcie jej występu pokazano m.in. całującą się parę homoseksualną. Artystka chciała przekazać wszystkim widzom, że kochać może każdy, a miłość nie ma żadnych ograniczeń.

Dzień później Telewizja Polska wyemitowała powtórkę pierwszego półfinału Eurowizji 2019. Okazało się, że retransmisja nie była kompletna. Tym razem widzowie nie mogli już zobaczyć występu Dany International i wspomnianego pocałunku dwóch mężczyzn.

>> Eurowizja 2019: wyniki drugiego półfinału. Które państwa awansowały do finału?

W internecie szybko wybuchła dyskusja na ten temat. Zarzucono Telewizji Polskiej manipulację i celowe ocenzurowanie właśnie tego momentu konkursu. TVP zdecydowała się skomentować całą sprawę w rozmowie z „Plejadą”.

— Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego. Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów — tłumaczy zespół rzecznika TVP.

Eurowizja 2019: kiedy drugi półfinał konkursu?

Drugi półfinał Eurowizji 2019 odbędzie się już w czwartek, 16 maja. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z czwartkowego półfinału na RadioZET.pl. Będziemy relacjonować minuta po minucie zmagania uczestników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał? [16.05]

Zagłosuj

Czy lubisz Eurowizję?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/plejada.pl/PK