Zamknij

Eurowizja 2019: Michał Szpak i Gromee oceniają szanse Tulii w konkursie

Piotr Krajewski
14.05.2019 14:15
Eurowizja 2019 Tulia Michał Szpak i Gromee oceniają szanse Polski w konkursie
fot. AFP/EAST NEWS

Tulia wystąpi na Eurowizji 2019 już we wtorek. W pierwszym półfinale Polki zmierzą się z reprezentantami 16 państw. Jak szanse Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 oceniają Michał Szpak i Gromee? Wiemy, co byli reprezentanci sądzą o Tulii.

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 z udziałem Tulii odbędzie się we wtorek wieczorem. Polki zaprezentują na żywo piosenkę w wersji dwujęzycznej „Fire of Love (Pali się)”. Wiele osób liczy na to, że nasze reprezentantki zaskoczą pozytywnie widzów swoją oryginalnością i nawiązującym do folkloru repertuarem.

>> Eurowizja 2019: pierwszy półfinał z Polską [RELACJA NA ŻYWO]

Eurowizja 2019: Michał Szpak i Gromee oceniają szanse Tulii

Jakie szanse ma Tulia na Eurowizji 2019? W rozmowie z Interią wypowiedzieli się na ten temat byli reprezentanci: Michał Szpak i Gromee.

Jest to dobra propozycja, która się wyróżnia z natłoku tego wszystkiego, co jedzie na tegoroczną Eurowizję. Jak sobie poradzi? To zależy od nich. To ciężkie zadanie. Jestem fanem folkloru. To są takie etniczne brzmienia. Powrót do natury. Uważam, że to przewaga — powiedział Szpak w rozmowie z Interią i dodał: „Niech zachowają siebie w tym wszystkim. Niech nie dadzą się zwieść tym emocjom, bo można się ich wystraszyć. Niech trzymają mocno ręce na sterze, żeby nie stracić kursu”.

Przypomnijmy, że to właśnie Michał Szpak osiągnął na Eurowizji jeden z najlepszych wyników w historii startów Polski. W 2016 roku zajął 8. miejsce, przy czym w głosowaniu publiczności był w najlepszej trójce całego finału.

Zagłosuj

Czy Tulia powtórzy sukces Michała Szpaka na Eurowizji?

Liczba głosów:

Wiele pozytywnych słów pod adresem Tulii padło też z ust Gromee’go, zeszłorocznego reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie udało mu się jednak wtedy awansować do finału imprezy.

Ich szanse oceniam bardzo wysoko. Kawał głosu i piękna kompozycja. W wielu krajach na świecie Eurowizję ocenia się właśnie pod kątem kompozycji. Świadomość eurowizyjna w tych krajach jest trochę inna. Widziałem próby dziewczyn, bo się tym pasjonuję. Pokochałem Eurowizję. Interesuje mnie to też pod kątem technicznym, jak to wygląda w tym roku. Jestem zadowolony i szczęśliwy. Mam wrażenie, że zwrócą uwagę na siebie. Chciałbym, żeby docenili je jurorzy. Jest pomysł na ten występ, dlatego o widzów jestem spokojny. Trzymam kciuki — powiedział Gromee.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się z trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi z numerem 4. w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online. Gdzie i o której oglądać półfinał z Polską? [14.05]

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/interia.pl/PK