Zamknij

Eurowizja 2019: Tulia wystąpi z piosenką „Pali Się (Fire of Love)”. Nowa wersja ich singla [WIDEO]

Redakcja
08.03.2019 17:06
Eurowizja 2019 Tulia Pali się Fire of Love polska piosenka w konkursie w Izraelu
fot. mat. prasowe

Polska piosenka na Eurowizję 2019 jest już znana. Zespół Tulia wystąpi z utworem „Pali Się (Fire of Love)” w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019, który odbędzie się w Izraelu. W piątek został zaprezentowany oficjalny teledysk Tulii do nowej, dwujęzycznej wersji singla „Pali się”.

Eurowizja 2019: polska piosenka Tulia — Pali Się (Fire of Love)

Polską piosenką na Eurowizję 2019 będzie utwór „Pali Się (Fire of Love)”Reprezentant Polski, czyli zespół Tulia poinformował, że to właśnie piosenka nowa wersja singla „Pali się” będzie reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu.

Tulia na Eurowizji 2019 zaprezentuje „Pali Się (Fire of Love)” w nowej, dwujęzycznej wersji (polsko-angielskiej), do której powstał już także oficjalny teledysk. Jego oficjalna premiera odbyła się w piątek po godz. 17:00.

Przypomnijmy, że zespół został wybrany wewnętrznie przez specjalną Komisję Konkursową powołaną przez TVP. Tulia to 22. reprezentant w historii startów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Dotychczas polscy uczestnicy byli wybierani wewnętrznie dziesięć razy w latach: 1994–1999, 2001, 2005, 2014 i 2015. Komisja ekspercka powołana przez TVP wysłała na Eurowizję m.in. Edytę Górniak, Cleo & Donatana, Monikę Kuszyńską, Justynę Steczkowską, Ivana i Delfina czy Andrzeja Piasecznego. Od 2016 roku polskiego reprezentanta wyłaniały preselekcje transmitowane w TV. 

Zespół Tulia, specjalizujący się w mieszaniu polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją, tworzą cztery dziewczyny: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Nagrały wiele świetnie przyjętych przez internautów coverów, m.in. „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, „Nothing Else Matters” Metalliki czy „Enjoy The Silence” Depeche Mode. W maju 2018 roku grupa Tulia wydała swoją debiutancką płytę, która pokryła się w naszym kraju platyną.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK