Zamknij

Eurowizja 2019: Tulia odpowiada internautom po fali hejtu. Komentarz zespołu

Redakcja
19.02.2019 12:31
Eurowizja 2019 Tulia odpowiada internautom po fali hejtu komentarz zespołu na Instagramie
fot. mat. prasowe

Tulia będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2019. Wybór popularnego folkowego zespołu nie wszystkim jednak przypadł do gustu, a na cztery dziewczyny spadła fala hejtu ze strony wielu internautów. Grupa Tulia postanowiła odnieść się do negatywnych opinii i opublikowała krótki komentarz.

Tulia jedzie na Eurowizję 2019 i będzie polskim reprezentantem w trakcie konkursu w Izraelu — tak zdecydowała specjalna Komisja Konkursowa powołana przez TVP.

Eurowizja 2019: Tulia komentuje falę hejtu w Polsce

Okazuje się, że wybór Telewizji Polskiej nie spodobał się wielu osobom, a na zespół Tulia spadła spora fala hejtu. Polscy internauci decydują się na krytykę, mimo że wciąż nie znamy szczegółów występu i nie wiadomo, jaką piosenkę grupa zaśpiewa w trakcie Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Co ciekawe, na wielu zagranicznych forach tegoroczny reprezentant Polski jest odbierany bardzo pozytywnie. Eurowizyjni fani doceniają twórczość Tulii i cieszą się, że na Eurowizji 2019 będą mogli usłyszeć muzykę folkową.

>> Eurowizja 2019: Artur Orzech o wyborze grupy Tulia na reprezentanta Polski

Informacje o utworze i szczegółach dotyczących występu Tulii w Izraelu mają zostać przekazane na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej jeszcze w tym tygodniu.

Zespół Tulia zdecydował się odnieść do fali hejtu i skomentował całą sytuację na swoim Instagramie.

Ostatnie dni przyniosły nam falę nieprzychylnych opinii. Wiedzcie, że nie pozostają one bez wpływu na ludzi, których dotyczą. Nas tylko umacniają i zmuszają do patrzenia na świat w jeszcze bardziej kolorowych barwach — napisały dziewczyny z Tulii.

Folkowa grupa podziękowała także wszystkim artystom wspierających zespół w ostatnich dniach. Tulia wspomniała o Cleo i Sarsie, które wypowiedziały się niedawno pozytywnie na temat dziewczyn.

Jesteście wspaniałe i jak widać, służycie przykładem nie tylko na scenie. Ukłony i do usłyszenia wkrótce — napisała Tulia.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się trzech koncertów. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PK