Zamknij

Eurowizja 2019: Tulia po raz pierwszy komentuje porażkę w półfinale

Piotr Krajewski
15.05.2019 14:01
Eurowizja 2019 Tulia po raz pierwszy komentuje porażkę w półfinale
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Zespół Tulia skomentował po raz pierwszy swój udział w Eurowizji 2019. Przypomnijmy, że reprezentantki Polski nie awansowały do finału konkursu w Izraelu. W rozmowie z „Pytaniem na śniadanie” opowiedziały o występie w pierwszym półfinale Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019: Tulia komentuje swój udział i występ w półfinale

Tulia skomentowała swój konkursowy występ i odniosła się do wyników pierwszego półfinału Eurowizji 2019. Reprezentantki Polski nie znalazły się w najlepszej dziesiątce wtorkowego konkursu i nie awansowały do finału.

>> Tak wyglądał występ Polski na Eurowizji 2019 [WIDEO]

W rozmowie z „Pytaniem na śniadanie” przyznały, że są dumne ze swojego udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Zrobiłyśmy, co w naszej mocy. Wszystko tak naprawdę się udało. Było tak, jak miało być. Jesteśmy dumne, że mogłyśmy reprezentować nasz kraj i więcej nie mogłyśmy dać z siebie dzisiaj — powiedziały członkinie i dodały: „Chciałyśmy przekazać elementy naszej kultury, czym jest biały śpiew, jakie są elementy naszych strojów narodowych. Może nie każdy wie, o co w tym chodzi, nie każdy się zainteresował. Może stąd taka decyzja. Jesteśmy w pełni zadowolone z naszego występu. Jesteśmy dumne, bo zrobiłyśmy wszystko, co było zaplanowane. Przekazałyśmy na scenie sto procent naszego serca. Będziemy dobrze wspominały ten czas. To dla nas mały sukces. Pokonałyśmy tremę. Jesteśmy zespołem dopiero od roku, także to dla nas coś dużego”.

Zespół Tulia wspomniał także o reakcjach delegacji z innych państw biorących udział w Eurowizji 2019. Wiele osób żałuje, że Polki nie awansowały dalej. Pochwaliły się również kwiatami, które otrzymały po konkursie od reprezentanta Portugalii — Conana Osirisa.

Członkinie potwierdziły też, że ich nowa płyta zbliża się wielkimi krokami i ukaże się najprawdopodobniej już tej jesieni.

Zobacz także

Eurowizja 2019: kiedy drugi półfinał?

Drugi półfinał Eurowizji 2019 odbędzie się już w czwartek, 14 maja. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z czwartkowego półfinału na RadioZET.pl. Będziemy relacjonować minuta po minucie zmagania uczestników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał? [16.05]

Zobacz także

Zagłosuj

Czy śledzisz Eurowizję 2019?

Liczba głosów:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK