Zamknij

Eurowizja 2019: z teledysku Tulii usunięto krzyż. Jest komentarz agentki zespołu

Piotr Krajewski
13.03.2019 10:54
Eurowizja 2019 Tulia usunięty krzyż z teledysku do Pali się Fire of Love komentarz agentki zespołu
fot. Youtube

Tulia to reprezentant Polski na Eurowizji 2019. Kilka dni temu zespół opublikował teledysk do eurowizyjnej wersji swojego utworu „Pali się (Fire of Love)”. Okazuje się, że zniknął z niego krzyż, który pojawił się w oryginalnym klipie. Wielu internautom nie spodobała się ta decyzja. W sprawie wypowiedziała się agentka zespołu Tulia.

Eurowizja 2019 z udziałem Tulii coraz bliżej. W zeszłym tygodniu pojawiła się polsko-angielska wersja utworu „Pali Się (Fire of Love)”, którą zespół zaprezentuje na scenie w Izraelu.

Eurowizja 2019: usunięty krzyż z teledysku Tulii do piosenki „Pali Się (Fire of Love)”

W związku z premierą eurowizyjnej wersji „Pali Się” opublikowano także nieco zmodyfikowany teledysk. Internauci zauważyli, że z klipu została usunięta scena z krzyżem, co nie spodobało się wielu osobom. Pojawiły się też głosy, iż reprezentant Polski na Eurowizję 2019 padł ofiarą cenzury. Okazuje się jednak, że decyzja nie była zależna od Tulii. Zespół musiał podporządkować się oficjalnym przepisom Konkursu Piosenki Eurowizji.

 Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż. Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów — powiedziała agentka zespołu Tulia w rozmowie z „Plejadą”.

Zagłosuj

Czy popierasz decyzję o usunięciu krzyża z teledysku Tulii?

Liczba głosów:

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019

>> Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, który reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019?

Zespół Tulia, specjalizujący się w mieszaniu polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją, tworzą cztery dziewczyny: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Nagrały wiele świetnie przyjętych przez internautów coverów, m.in. „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, „Nothing Else Matters” Metalliki czy „Enjoy The Silence” Depeche Mode. W maju 2018 roku grupa Tulia wydała swoją debiutancką płytę, która pokryła się w naszym kraju platyną.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/plejada.pl/PK