Zamknij

Eurowizja 2019: wyniki pierwszego półfinału. Tulia odpadła z konkursu

Piotr Krajewski
14.05.2019 23:09
Eurowizja 2019 WYNIKI pierwszego półfinału 14.05 Tulia odpadła z konkursu
fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Polska odpadła z Eurowizji 2019. Zespół Tulia nie awansował do finału konkursu. Reprezentantki Polski wystąpiły w pierwszym półfinale Eurowizja 2019 z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. Jakie państwa awansowały do finału konkursu? Poniżej prezentujemy pełne wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2019, który odbył się we wtorek w Tel Awiwie.

Eurowizja 2019: WYNIKI pierwszego półfinału. Tulia z Polski odpadła z konkursu

Wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2019 są już znane. Polska, którą reprezentuje Tulia, nie awansowała do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Odbędzie się on już w sobotę w Tel Awiwie i weźmie w nim udział 26 państw. Reprezentantki Polski nie zdołały jednak przekonać do siebie widzów.

>> Eurowizja 2019: drugi półfinał w czwartek. Wystąpi główny faworyt [RELACJA NA ŻYWO]

W pierwszym półfinale Tulia wystąpiła z numerem czwartym. Polki zaprezentowały na scenie występ z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. Interesująca i dopracowana prezentacja ostatecznie nie dała Polsce awansu do finału Eurowizji 2019. Dziewczyny z zespołu Tulia zrobiły dobre wrażenie swoim niesamowitym i bardzo mocnym wokalem. Na scenie pojawiły się w zjawiskowych strojach inspirowanych polskim folklorem. Na początku występu miały założone tajemnicze woalki, które skrywały złote i bogato zdobione korony. W tle mogliśmy podziwiać piękne wizualizacje z członkiniami Tulii.

To już drugi rok z rzędu, kiedy Polska odpada z Eurowizji po półfinale. W 2018 roku do finału nie zdołali awansować Gromee i Lukas Meijer z tanecznym utworem „Light Me Up”.

Do finału Eurowizji 2019 awansowało we wtorek dziesięć państw, które zostały wybrane poprzez głosowanie telewidzów i jury w systemie 50/50. Wyniki pierwszego półfinału Eurowizji 2019 podano w kolejności losowej. Szczegółowe wyniki z dokładną liczbą zdobytych punktów i zajętymi miejscami zostaną przedstawione przez organizatorów tuż po finale Eurowizji 2019. 

Zagłosuj

Czy Tulia zasłużenie nie awansowała do finału?

Liczba głosów:

WYNIKI pierwszego półfinału Eurowizji 2019. Jakie państwa awansowały do finału?

  • Grecja
  • Białoruś
  • Serbia
  • Cypr
  • Estonia
  • Czechy
  • Australia
  • Islandia
  • San Marino
  • Słowenia

Zobacz także

Drugi półfinał Eurowizji 2019 odbędzie się już w czwartek, 14 maja. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z czwartkowego półfinału na RadioZET.pl. Będziemy relacjonować minuta po minucie zmagania uczestników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał? [16.05]

RadioZET.pl/PK