Zamknij

Eurowizja 2019: koniec drugiego półfinału. Znamy finalistów [RELACJA NA ŻYWO]

Piotr Krajewski
16.05.2019 22:50
Eurowizja 2019 drugi półfinał czwartek RELACJA NA ŻYWO z konkursu 16.05
fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Drugi półfinał Eurowizji 2019 za nami. Poznaliśmy wszystkie państwa, które awansowały do sobotniego finału konkursu. Zobaczyliśmy w nim m.in. głównego faworyta do zwycięstwa, czyli Duncana Laurence’a z Holandii. Poniżej możecie zobaczyć pełną relację z drugiego półfinału Eurowizji 2019. 

Eurowizja 2019: drugi półfinał w czwartek — RELACJA NA ŻYWO 16.05

23:14

To już koniec relacji z drugiego półfinału Eurowizji 2018. Dziękujemy i do zobaczenia w sobotę!

23:13

Oto finaliści z drugiego półfinału: 

  • Północna Macedonia
  • Holandia
  • Albania
  • Szwecja
  • Rosja
  • Azerbejdżan
  • Dania
  • Norwegia
  • Szwajcaria
  • Malta
23:03

Za chwilę wyniki głosowania!

22:56

Pora przedstawić reprezentantów państw, które automatycznie zakwalifikowały się do finału. Oto Niemcy, Wielka Brytania i Włochy.

22:52

W krótkim filmie pojawiła się także Edyta Górniak, autorka najsłynniejszego polskiego występu w historii Eurowizji.

22:51

Pora na kolejny filmik z historią Eurowizji.

22:48

Na Eurowizję 2019 wpadł też Måns Zelmerlöw ze Szwecji, który zwyciężył w 2015 roku. On także wystąpi w wielkim finale!

22:47

KONIEC GŁOSOWANIA! Pora liczyć głosy.

22:36

Występują w nim niepełnosprawni muzycy. Śpiewają cover "A Million Dreams", słynnej piosenki z filmu "Król Rozrywki".

22:34

A teraz goście specjalnie. Na scenie zespół The Shalva Band.

22:28

Dzisiaj widzowie z Polski nie głosują.

22:26

GŁOSOWANIE CZAS START!

22:25

Koniec konkursowych występów!

22:23

Ten występ na pewno zapadnie ludziom w pamięć. Mnóstwo ciekawych wizualnie efektów. Na scenie pojawiły się nawet dwa roboty. Azerbejdżan będzie wysoko!

22:20

Przed nami ostatni występ konkursowy tego wieczoru. Azerbejdżan i Chingiz Mustafayev z bardzo modnie brzmiącą piosenką „Truth”.

22:19

Bardzo emocjonalny występ z balladą „Proud”. Mocny, wyrazisty, niezwykle klimatyczny. To może być awans dla Północnej Macedonii, która ostatni raz w finale była w 2012 roku.

22:17

Pora na Północną Macedonię i jeden z najlepszych wokali tegorocznego konkursu. Na scenie Tamara Todevska, którą otaczają lustra.

22:15

Piosenka robi wrażenie swoim klimatem. Może wzruszyć niejednego widza. Eurowizja 2020 w Amsterdamie? Bardzo prawdopodobne. Świetny występ.

22:15

„Arcade” to niezwykle emocjonalna ballada, w której Holender śpiewa o stracie bliskiej osoby. Na scenie widzimy go siedzącego przy fortepianie. Ciemny, bardzo intymny występ. Holandia postawiła na minimalizm.

22:11

A teraz główny faworyt do zwycięstwa całej Eurowizji. Oto Duncan Laurence z Holandii.

22:10

Co ciekawe, w refrenie możemy usłyszeć fragment języka północnolapońskiego. Taneczna piosenka z głośnym i chwytliwym refrenem. Jednak bardzo typowa. Ale powinna spodobać się wielu widzom. Norwegia awansuje do finału.

22:08

Teraz Norwegia i bardzo eurowizyjnie brzmiący kawałek „Spirit In the Sky”. Grupę KEiiNO tworzą trzy osoby.

22:07

Fenomenalny wokal Jonidy Maliqi. Albańska propozycja naprawdę ciekawa. Jedyny utwór w języku narodowym zaśpiewany w tym półfinale. Robi wrażenie, ale czy przekona do siebie wystarczającą liczbę widzów? Trudno powiedzieć.

22:04

Idziemy dalej. W tym roku Albania postawiła na bardzo wyrazistą balladę „Ktheju tokës”, która porusza temat albańskiej emigracji związanej z wojną w Kosowie.

22:02

Widać, że Rosjanie chcą wygrać tym występem po raz drugi Eurowizję. Dzieje się tu naprawdę dużo, chyba aż za dużo. Lustra, woda, burza. W pewnym momencie robi się wręcz tandetnie. Patetyczna piosenka.

22:00

Czas na jednego z głównych faworytów. Na scenie Rosja, którą reprezentuje Sergey Lazarev. Artysta wraca na Eurowizję po trzech latach. W 2016 roku zajął wysokie 3. miejsce. W tym roku mierzy jeszcze wyżej.

21:57

Przenosimy się znów do green roomu. Pora na wywiad z reprezentantką Irlandii.

21:55

Z numerem dwunastym Litwa. Bukmacherzy nie dają szans naszym sąsiadom na awans. Nic dziwnego. Śpiewane przez Jurija Veklenko „Run with the Lions” nie zachwyca. Nudna kompozycja.

21:52

Nie najgorszy występ. Dużo kolorów, tańca, ciekawych ujęć. Chyba będzie finał.

21:49

Malta może poradzić sobie dużo lepiej. „Chameleon” to jeden z ulubionych tegorocznych utworów wśród eurowizyjnych fanów. Wielu wróży 18-letniej Micheli duży sukces na Eurowizji. Czy tak będzie? Malta wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie. Dwukrotnie była na 2. miejscu.

21:48

Kiczowaty występ Chorwata, który ma świetny wokal. Skrzydła i motywy anielskie kompletnie nie robią wrażenia. Raczej bez Chorwacji w finale.

21:46

Teraz Roko z Chorwacji. 19-latek może pochwalić się świetnym wokalem. Niestety, jego eurowizyjna piosenka pozostawia wiele do życzenia. Bardzo patetyczna.

21:42

Czas na Austrię. Kraj ten reprezentuje piosenkarka PÆNDA z klimatyczną i bardzo emocjonalną balladą. Ciężko powiedzieć, czy trafi ona do widzów. Niektórzy mogą stwierdzić, że jest dość nudna.

21:40

Szwecja będzie bardzo wysoko w tym roku. A może siódme zwycięstwo? Przekonamy się już niedługo.

21:39

Tym razem Szwedzi postawili na popowy utwór „Too Late For Love” z elementami soulu, r&b i gospelu. Na scenie pojawia się obok niego chór gospelowy, który daje naprawdę świetny efekt. Energiczny i pełen pozytywnej energii występ.

21:36

Przyszła pora na Szwecję, czyli jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w Izraelu. Reprezentujący ją John Lundvik znajduje się na 2. miejscu w notowaniu bukmacherów.

21:35

W trakcie występu pojawia się ogromne krzesło, na którym siedzi reprezentantka. Piosenka „Love Is Forever” nie brzmi jednak dobrze. Bardzo irytująca kompozycja. Zdecydowanie zbyt słodka.

21:32

Przed nami słodka do bólu Dania. Reprezentuje ją 20-letnia Leonora.

21:31
21:30

Pora na chwilę przerwy. Czas na wywiad z Conchitą Wurst, która wystąpi w trakcie finału.

21:28

Wokalnie dość słabo. Ale na scenie dzieje się dużo. Są tancerze, wizualizacje w tle, pojawia się też mnóstwo ognia. Mimo to występ nie porywa. Rumunia z szansami na awans, ale może być różnie…

21:25

Oto Rumunia i Ester Peony z klimatycznym utworem „On a Sunday”. Przekona do siebie widzów i jurorów?

21:21

Z numerem piątym Łotwa i spokojna kompozycja „That Night”. Dość senna jak na Konkurs Piosenki Eurowizji. Nic więc dziwnego, że niektórzy nazywają ją najnudniejszych utworem tegorocznej edycji. Łotysze raczej bez szans na finał. Występ nie przykuwa uwagi.

21:20
21:20

Szwajcar zdecydowanie lepiej radzi sobie w tańcu niż w śpiewaniu. Występ dobrze nawiązuje do tanecznego brzmienia piosenki. Może się podobać. Bardzo w stylu zeszłorocznego "Fuego". Powinniśmy zobaczyć Szwajcarię w sobotnim finale.

21:17

Przed nami Szwajcaria, czyli jeden z głównych faworytów do awansu. Oto Luca Hanni i utwór „She Got Me”, który wiele osób porównuje do zeszłorocznego „Fuego”. Będzie sukces?

21:17
21:16

Anna Odobescu może pomarzyć o takim wyniku. Występ może i efektowny, wokal na bardzo wysokim poziomie, ale to byłoby na tyle. Mołdawska ballada nie robi wrażenia.

21:13

Idziemy dalej. Czas na Mołdawię, która ostatnie dwa lata kończyła Eurowizję w najlepszej dziesiątce. W 2017 roku zajęła nawet 3. miejsce.

21:12

W tym roku Irlandia raczej nie powtórzy sukcesu sprzed roku i nie awansuje do finału. Sarah McTernan i jej bardzo popowa piosenka „22” kompletnie nie robią wrażenia. Nuda.

21:09

Teraz Irlandia, która w zeszłym roku wróciła do wielkiego finału po kilku latach nieobecności. Przypomnijmy, że to właśnie ten kraj wygrał Eurowizję najwięcej razy w historii. Triumfował aż siedmiokrotnie. Ostatni raz - 23 lata temu.

21:08

Na scenie prezentuje piosenkę „Walking Out”, którą wiele osób porównuje do twórczości Imagine Dragons. Coś w tym jest. Armenia postawiła na dość minimalistyczny występ. Nie ma tancerzy i żadnych rekwizytów. Pojawia się za to pirotechnika. Dość dobrze się to ogląda. Wygląda na to, że Srbuk ma spore szanse na finał.

21:05

Rozpoczynamy konkurs. Oto Armenia, którą reprezentuje Srbuk. Polscy internauci mogą kojarzyć ją z występu w ukraińskim The Voice, gdzie zaśpiewała „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Eurowizja 2019: reprezentantka Armenii zaśpiewała utwór Czesława Niemena [WIDEO]

21:04

Widzowie z Polski nie mogą dziś głosować.

21:00

Drugi półfinał Eurowizji 2019 czas start!

20:56

Do wielkiego finału awansuje dziś 10 państw. Głosują zarówno telewidzowie, jak i jury w systemie 50/50. Na sam koniec półfinału prowadzący Eurowizję ogłoszą kraje zakwalifikowane do wielkiego finału w kolejności losowej.

20:47

Tutaj podpowiadamy, gdzie możecie obejrzeć czwartkowy półfinał:

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał 16.05?

20:42

Z OSTATNIEJ CHWILI: Madonna wystąpi w wielkim finale Eurowizji 2019. Informacja została w końcu potwierdzona przez przedstawicieli konkursu.

20:38

Oto kolejność startowa dzisiejszego półfinału:

20:30

W dzisiejszym półfinale wystąpi 18 państw, w tym główny faworyt Eurowizji 2019 - Holandia. Start konkursu już o godz. 21:00.

20:30

Mimo że nie ma już Polski w tegorocznym konkursie, wciąż czekają nas wielkie emocje.

20:22

We wtorek odbył się pierwszy półfinał z udziałem Polski. Naszym reprezentantkom nie udało się jednak awansować do finału z utworem „Fire of Love (Pali się)”.

>> Eurowizja 2019: WYNIKI pierwszego półfinału. Jakie państwa awansowały do finału?

20:17

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, który odbędzie się w Tel Awiwie.

Eurowizja 2019 trwa. W czwartek, 16.05, odbył się drugi półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Na eurowizyjnej scenie pojawiło się osiemnastu reprezentantów. Dziesięć państw awansowało do wielkiego finału, który już w sobotę. Nie zobaczymy w nim jednak Polski — zespół Tulia odpadł po pierwszym półfinale Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019: wyniki drugiego półfinału. Które państwa awansowały do finału?

drugim półfinale Eurowizji 2019 wystąpili reprezentanci Armenii, Irlandii, Mołdawii, Szwajcarii, Łotwy, Rumunii, Danii, Szwecji, Austrii, Chorwacji, Malty, Litwy, Rosji, Albanii, Norwegii, Holandii, Północnej Macedonii i Azerbejdżanu.

Na scenie pojawił się główny faworyt do zwycięstwa na Eurowizji 2019Duncan Laurence z Holandii. Zaprezentował na żywo emocjonalną balladę „Arcade”. Zdaniem bukmacherów to właśnie ta piosenka ma zdecydowanie największe szanse na wygraną w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. 

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał? [16.05]

>> Eurowizja 2019: GŁOSOWANIE. Jak głosować w półfinałach i finale? [ZASADY]

RadioZET.pl/PK