Zamknij

Eurowizja 2019: internauci krytykują Tulię po występie w półfinale

Piotr Krajewski
15.05.2019 09:12
Eurowizja 2019 internauci krytykują Tulię po występie w pierwszym półfinale
fot. youtube (Eurovision Song Contest)

Tulia odpadła z Eurowizji 2019. Drugi rok z rzędu nie zobaczymy Polski w finale konkursu. Wyniki pierwszego półfinału wzbudziły mnóstwo emocji. W sieci nie brakuje wielu negatywnych komentarzy po wczorajszej prezentacji. Polscy internauci nie są zadowoleni z występu Tulii.

Eurowizja 2019: internauci krytykują Tulię po występie w półfinale

Tulia nie awansowała do finału Eurowizji 2019, który odbędzie się w sobotę w Tel Awiwie. Występ Polski nie zrobił jednak dużego wrażenia na jurorach i telewidzach, a nasze reprezentantki nie znalazły się w najlepszej dziesiątce pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

Na zespół Tulia spadła fala krytyki po wynikach pierwszego półfinału Eurowizji 2019. Polscy internauci nie szczędzą negatywnych komentarzy pod adresem polskiego występu. Wiele osób twierdzi, że piosenka „Fire of Love (Pali się)” zupełnie nie nadawała się na konkurs.

Zobacz także

„Zespół niezły, ale niszowy do posłuchania w wąskim gronie. Nie nadaje się na takie imprezy jak Eurowizja”, „Określiłabym występ jako »przaśny«. W dobie nowoczesności, nie każdy oczekuje powrotu do świata przodków. Utwór, wykonanie, aranżacja fajne, ale nie na ten konkurs”, „Jeszcze krowy i świnie mogli wziąć na scenę”, „Od czasu Ivana i Delfina takiej żenady nie było”, „Pali się, pali się, no i się wypaliło. Ogniska nie będzie, wracamy do domu”, „Występ zbyt statyczny, wręcz dystyngowany, jakby w kontraście do tytułu” — czytamy w komentarzach.

Tulia postawiła w trakcie występu na stroje inspirowane polskim folklorem. Polskie reprezentantki pojawiły się na scenie w tajemniczych woalkach, które chwilę później zdjęły i odsłoniły pięknie zdobione złote korony. Przez cały występ widzowie mogli podziwiać w tle wizualizacje z członkiniami Tulii. 

Mimo że Polska odpadła z Eurowizji 2019, półfinałowy występ Tulii cieszy się bardzo dużą popularnością w sieci. W serwisie YouTube obejrzano go już 200 tysięcy razy.

Eurowizja 2019: kiedy drugi półfinał?

Drugi półfinał Eurowizji 2019 odbędzie się już w czwartek, 14 maja. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z czwartkowego półfinału na RadioZET.pl. Będziemy relacjonować minuta po minucie zmagania uczestników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. 

Zagłosuj

Czy Polska powinna awansować do finału Eurowizji 2019?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PK