Zamknij

Eurowizja 2019: jaką piosenkę Tulia zaśpiewa w Izraelu? Znamy szczegóły

Redakcja
18.02.2019 11:16
Eurowizja 2019 jaką piosenkę Tulia zaśpiewa w Izraelu Znamy szczegóły
fot. mat. prasowe

Tulia to reprezentant Polski na Eurowizję 2019, która odbędzie się już w maju. Wciąż jednak nie wiemy, jaką piosenkę grupa zaśpiewa w konkursie w Izraela. Pojawiły się jednak pierwsze informacje, kiedy poznamy utwór na Eurowizję 2019.

Tulia na Eurowizji 2019: jaka piosenka z Polski?

Zespół Tulia jedzie na Eurowizję 2019 w barwach Polski. Folkowa grupa składająca się z czterech dziewczyn została wybrana wewnętrznie przez Komisję Konkursową powołaną przez Telewizję Polską.

>> Tulia - kim są dziewczyny, które reprezentują Polskę na Eurowizji 2019?

Wciąż jednak nie ogłoszono, jaką piosenkę Tulia zaśpiewa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Jak informuje „Dziennik Eurowizyjny”, utwór i szczegóły dotyczące występu zespołu poznamy na specjalnej konferencji prasowej TVP, która zostanie zorganizowana w tym tygodniu. Dokładna data spotkania wciąż nie została jednak ogłoszona. Podobno trwają jeszcze rozmowy Telewizji Polskiej i wytwórni w sprawie modyfikacji eurowizyjnego utworu. Chodzi m.in. o ostateczną wersję językową.  

Zespół Tulia zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że piosenka na Eurowizję 2019 pochodzi z ich debiutanckiej płyty. Na albumie znalazło się łącznie pięć autorskich kawałków. Spekuluje się, że polskim utworem w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 będzie najprawdopodobniej piosenka „Pali się”, która została wydana w listopadzie. 

Tulia to 22. reprezentant w historii startów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.  Folkowy zespół specjalizuje się w mieszaniu polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją. Tworzą go cztery dziewczyny: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Nagrały wiele świetnie przyjętych przez internautów coverów, m.in. „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, „Nothing Else Matters” Metalliki czy „Enjoy The Silence” Depeche Mode. Ich debiutancka płyta pokryła się w Polsce platyną.

>> Eurowizja 2019: Artur Orzech o wyborze grupy Tulia na reprezentanta Polski

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się trzech koncertów. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK