Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2019: kto chce reprezentować Polskę? Nazwiska pierwszych kandydatów

30.01.2019 16:51

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie reprezentował Polskę? Jeszcze nie wiadomo, ale Telewizja Polska poinformowała, że reprezentant zostanie wybrany wewnętrznie. Znamy nazwiska pierwszych zainteresowanych artystów.

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2019? Kandydaci fot. Michal WARGIN/East News

Eurowizja 2019: kto z Polski? [KANDYDACI]

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2019? Przekonamy się już niedługo. Do 8 lutego Telewizja Polska ma ogłosić reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Polski artysta zostanie wybrany wewnętrznie przez specjalną Komisję Konkursową powołaną przez TVP.

Chętni do udziału wykonawcy mogą wysyłać zgłoszenia do wewnętrznych eliminacji do 5 lutego. W internecie pojawiły się już nazwiska artystów, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach.

„Dziennik Eurowizyjny” informuje o pierwszych kandydatach zainteresowanych reprezentowaniem Polski na Eurowizji 2019. Swoje zgłoszenie wysłał m.in. zespół Clödie z wokalistką Klaudią Trzepizur na czele, znaną chociażby z programu „The Voice of Poland” i słynnego coveru „Zombie” The Cranberries, który podbił internet.

Występem w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 są także zainteresowani: Diana Ciecierska, Elton Waskowski, Eyelids, Fincz (z utworem „Będziesz moja”), Ian Rooth, Isabell Otrębus, Kamil Kacprzyk, Kamil Krupicz, Kriss Sheridan, duet Mentunes (z utworem „Młodzi gniewni”), Martino & Alan Cyprysiak (z utworem „Tuscany”), Tomasz Dolski, Szymon Wydra & Carpe Diem (z utworem „Higher arms” czy grupa Średzioki. Jak pisze „Dziennik Eurowizyjny”, spekuluje się także o Natalii Szroeder, Marcie Gałuszewskiej, Marcinie Sójce, Blue Cafe, Saszan i zespole Tulia.

Pewne jest, że swoich zgłoszeń nie zamierzają wysłać m.in. Michał Szpak, Doda, Żelka, United States of Emotions, Bloo Crane, Rooney czy The Wall.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Impreza będzie miała miejsce w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl,onet.pl/PK

Oceń