Zamknij

Eurowizja 2019: kto chce reprezentować Polskę? Nazwiska pierwszych kandydatów

Redakcja
30.01.2019 16:51
Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2019? Kandydaci
fot. Michal WARGIN/East News

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie reprezentował Polskę? Jeszcze nie wiadomo, ale Telewizja Polska poinformowała, że reprezentant zostanie wybrany wewnętrznie. Znamy nazwiska pierwszych zainteresowanych artystów.

Eurowizja 2019: kto z Polski? [KANDYDACI]

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2019? Przekonamy się już niedługo. Do 8 lutego Telewizja Polska ma ogłosić reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Polski artysta zostanie wybrany wewnętrznie przez specjalną Komisję Konkursową powołaną przez TVP.

Chętni do udziału wykonawcy mogą wysyłać zgłoszenia do wewnętrznych eliminacji do 5 lutego. W internecie pojawiły się już nazwiska artystów, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach.

„Dziennik Eurowizyjny” informuje o pierwszych kandydatach zainteresowanych reprezentowaniem Polski na Eurowizji 2019. Swoje zgłoszenie wysłał m.in. zespół Clödie z wokalistką Klaudią Trzepizur na czele, znaną chociażby z programu „The Voice of Poland” i słynnego coveru „Zombie” The Cranberries, który podbił internet.

Występem w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 są także zainteresowani: Diana Ciecierska, Elton Waskowski, Eyelids, Fincz (z utworem „Będziesz moja”), Ian Rooth, Isabell Otrębus, Kamil Kacprzyk, Kamil Krupicz, Kriss Sheridan, duet Mentunes (z utworem „Młodzi gniewni”), Martino & Alan Cyprysiak (z utworem „Tuscany”), Tomasz Dolski, Szymon Wydra & Carpe Diem (z utworem „Higher arms” czy grupa Średzioki. Jak pisze „Dziennik Eurowizyjny”, spekuluje się także o Natalii Szroeder, Marcie Gałuszewskiej, Marcinie Sójce, Blue Cafe, Saszan i zespole Tulia.

Pewne jest, że swoich zgłoszeń nie zamierzają wysłać m.in. Michał Szpak, Doda, Żelka, United States of Emotions, Bloo Crane, Rooney czy The Wall.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Impreza będzie miała miejsce w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl,onet.pl/PK