Eurowizja 2019: nie żyje jeden z pracowników. Spadło na niego oświetlenie

15.05.2019 15:48

Nie żyje kierowca pracujący przy Eurowizji 2019. W trakcie poniedziałkowych prac na mężczyznę przewrócił się jeden z elementów oświetlenia. Izraelczyk został natychmiast przewieziony do szpitala. W środę 66-latek zmarł.

Eurowizja 2019 nie żyje jeden z pracowników spadło na niego oświetlenie fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Eurowizja 2019: wypadek w Izraelu. Nie żyje jeden z pracowników

Tragedia na Eurowizji 2019. W poniedziałek podczas prac przygotowawczych do pierwszego półfinału doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kierowca Fuldi Schwartz pomagał w rozładowywaniu sprzętu, kiedy spadł na niego duży element oświetlenia.

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę. Jak podają izraelskie media, mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Doznał poważnych urazów głowy, kręgosłupa i żeber. Doszło też do przebicia płuca. We wtorkowy wieczór stan 66-latka mocno się pogorszył. Lekarzom nie udało się go uratować. Izraelczyk zmarł w środę w nocy.

>> Eurowizja 2019: oto wyniki pierwszego półfinału

W mediach pojawiło się oświadczenie bliskich zmarłego pracownika Eurowizji 2019. Rodzina przyznała, iż nie obwinia nikogo za śmierć Schwrtza, ale dziwi się, że na tak dużej imprezie doszło do tego typu tragedii.

Policja rozpoczęła już śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny. Służby współpracują z organizatorami Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu, którzy także wydali oficjalny komunikat.

Składamy nasze kondolencje najbliższym zmarłego. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i ochrona wszystkich osób biorących udział w Konkursie Piosenki Eurowizji — napisali organizatorzy konkursu.

Eurowizja 2019: Polska odpadła z konkursu

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 za nami. We wtorek na scenie zaprezentowała się Tulia z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. Reprezentantki Polski nie zdołały jednak awansować do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Tak wyglądał występ Tulii w pierwszym półfinale.

>> Eurowizja 2019: Tulia po raz pierwszy komentuje porażkę w półfinale

RadioZET.pl/timesofisrael.com/PK

Oceń