Zamknij

Eurowizja 2019: koniec pierwszego półfinału. Polska odpadła z konkursu [RELACJA NA ŻYWO]

Piotr Krajewski
14.05.2019 23:05
Eurowizja 2019 pierwszy półfinał z Polską RELACJA NA ŻYWO z konkursu 14.05
fot. JACK GUEZ/AFP/East News

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 z udziałem Polski za nami. Zespół Tulia nie awansował do finału z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. Poniżej możecie zobaczyć pełną relację z pierwszego półfinału Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019: pierwszy półfinał z Polską — RELACJA NA ŻYWO 14.05

23:17

To już koniec relacji z drugiego półfinału Eurowizji 2018. Dziękujemy i do zobaczenia!

23:12

Oto wyniki dzisiejszego półfinału. Polska nie awansowała do finału!

  • Grecja
  • Białoruś
  • Serbia
  • Cypr
  • Estonia
  • Czechy
  • Australia
  • Islandia
  • San Marino
  • Słowenia
23:03

Za chwilę wyniki głosowania!

22:57

Pora na przedstawienie trzech finalistów, czyli reprezentantów Francji, Izraela i Hiszpanii. Ich występy zobaczymy w sobotę!

22:55

Netta Barzilai ponownie na ekranach. Potwierdziła, że w trakcie finału Eurowizji 2019 zaprezentuje na żywo nowy singiel.

22:51

Teraz widzowie mogą zobaczyć historię Eurowizji w 3 minutach!

22:48

KONIEC GŁOSOWANIA! Rozpoczyna się liczenie głosów.

22:46

W serwisie YouTube możecie już zobaczyć występ Polski w pierwszym półfinale:

22:43

Trwa głosowanie widzów. Wciąż możemy oddawać głosy na naszych faworytów.

22:41

Teraz widzimy krótkie nagranie z kręcenia pocztówek do Eurowizji 2019.

22:40

Przypominamy, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach!

22:39

Organizatorzy przypomnieli jej zwycięski występ z Mińska:

22:37

Roksana Węgiel pojawiła się na Eurowizji 2019. Pora na wywiad ze zwyciężczynią Eurowizji Junior 2018 w Mińsku!

22:36
22:35

Organizatorzy uruchomili właśnie w arenie słynne "Kiss Cam". Widzowie mogą zobaczyć całujące się pary.

22:34

Pora na występ Dany International, eurowizyjnej ikony i zwyciężczyni konkursu w 1998 roku. Śpiewa na żywo cover "Just The Way You Are" Bruno Marsa.

22:31

A w trakcie oczekiwania na wyniki zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: 15 ciekawostek na temat Eurowizji, o których możesz nie wiedzieć!

22:26

Polscy telewidzowie mogą dziś głosować, ale niestety nie na reprezentantki Polski. We wtorkowym głosowaniu sms biorą udział tylko i wyłącznie widzowie z państw występujących w dzisiejszym półfinale. Tutaj znajdziecie szczegóły: 

Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować? 14.05

22:25

GŁOSOWANIE – CZAS START!

22:23

Czy w tym roku pójdzie mu lepiej? Będzie ciężko, bo konkurencja jest naprawdę duża. Chyba bez San Marino w sobotę.

22:20

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 zamyka reprezentant San Marino - Serhat. To drugi występ Turka w konkursie. W 2016 roku reprezentował San Marino, ale nie dostał się do finału.

22:19

Bardzo teatralny występ, który cieszy oko. Katerina Duska może pochwalić się niesamowitym wokalem. Pewny awans!

22:16

Jej piosenką „Better Love” zachwyca się od wielu tygodni mnóstwo osób. Współtworzył ją m.in. David Sneddon, który pracował chociażby z Laną Del Rey.

22:16

Czas na faworytkę do zwycięstwa w dzisiejszym półfinale. Oto Katerina Duska z Grecji.

22:15

To kolejna dość nietypowa i zaskakująca prezentacja. Piosenka jest utrzymywana w etnicznym klimacie, a na scenie Conan pojawia się razem z przykuwającym oko tancerzem. Ciekawe, czy Portugalia zrobi wrażenie na widzach. Przypomnijmy, że kraj ten triumfował na Eurowizji w 2017 roku.

22:12

Zbliżamy się powoli do końca wtorkowych występów. Teraz Portugalia i Conan Osiris.

22:11

Estonia postawiła na efekty telewizyjne. Nie robią one jednak wielkiego wrażenia. Są wręcz tandetne. Ciężko powiedzieć, czy Victor Crone awansuje do finału.

22:09

Okazuje się, że estoński reprezentant wcale nie pochodzi z tego kraju. Victor Crone jest Szwedem. Wiele osób porównuje utwór „Storm” do twórczości słynnego Avicii’ego. Coś w tym jest.

22:08

Przed nami czternasta propozycja konkursowa, czyli Estonia.

22:07

To pewne, że Islandia będzie budziła bardzo skrajne emocje. Jedni pokochają ten utwór, inni znienawidzą. Są jednak tacy, którzy "Hatrid mun sigra” wróżą nawet zwycięstwo w Izraelu. Przekonamy się już niedługo.

22:05

Oto Hatari i piosenka "Hatrid mun sigra”, w której zespół wprost krytykuje kapitalistyczną wizję świata. W trakcie występuje dzieje się bardzo dużo. Jest agresywnie, mrocznie i wyraziście. Wszystko utrzymane w klimacie BDSM. Na środku sceny znajduje się klatka w kształcie kuli, a członkowie islandzkiego zespołu ubrani są w prowokujące stroje.

22:04

To jednak nie koniec wielkich emocji. Pora na Islandię oraz najprawdopodobniej najbardziej kontrowersyjny i szokujący występ całej Eurowizji 2019.

22:02

Chwila przerwy i rozmowy w green roomie.

22:00

Występ, choć kiczowaty, jest jednak bardzo efektowny i na pewno zrobi wrażenie na niejednej osobie. Australijka występuje wraz ze swoimi dwiema tancerkami na długich kijach, co w odbiorze telewizyjnym daje efekt latania. Wygląda na to, że Australia pojawi się w sobotnim finale bez większych problemów. Co więcej, może tam bardzo namieszać.

21:59

Kate Miller-Heidke wykonuje właśnie pop operową piosenkę „Zero Gravity”. Utwór zbiera bardzo skrajne opinie, a niektórzy twierdzą, że to jeden z najgorszych kawałków w historii Eurowizji.

21:57

Oto występ, który na pewno zwróci uwagę wszystkich. Przed nami Australia. Kraj jest jednym z tegorocznych faworytów.

21:57

Tegoroczny utwór z Gruzji jest niezwykle i emocjonalny ciężki, ale prezentacja sceniczna może zostać doceniona przez widzów. Dużo się tu dzieje. Po raz pierwszy na Eurowizji słyszymy też język abchaski. Czy to wystarczy? Trudno powiedzieć.

21:53

Czas na Gruzję, która jeszcze nigdy nie wygrała Eurowizji. Triumfowała jednak aż trzy razy w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

21:52

Belgia nie robi jednak wrażenia. Dość nijaki i nużący występ, który może nie przypaść do gustu widzom. Drugi finał z rzędu bez Belgii? Chyba tak.

21:49

Przed nami Belgia i 18-letni Eliot.

21:49

Do tego piękne i bogate wizualizacje. Wygląda na to, że pewny awans Serbii do finału.

21:47

Serbia postanowiła zaprezentować niezwykle emocjonalną balladę. Niesamowity wokal na żywo. To może spodobać się wielu widzom.

21:45

Idziemy dalej. Oto Nevena Božović z Serbii.

21:44

Bardzo popowy utwór w amerykańskim stylu. Ale prezentacja pozostawia wiele do życzenia. Za dużo tu się dzieje. Chaos.

21:41

Teraz Białoruś i najmłodsza uczestniczka całego Konkursu. Oto urodzona w 2002 roku Zena. Co ciekawe, to właśnie ona współprowadziła Eurowizję Junior 2018, którą wygrała Roksana Węgiel.

21:41

Pápai powraca na Eurowizję po kilku latach. W 2017 roku zajął wysokie 8. miejsce. Czy tak będzie także w tym roku? Chyba nie, ale Węgrzy powinni znaleźć się w finale. Artysta postawił na piękny motyw drzewa w trakcie swojego występu. Bardzo ładne wizualizacje.

21:37

Przyszła pora na Węgry. Joci Pápai zaprezentuje bardzo orientalnie brzmiącą piosenkę „Az én apám”.

21:36

Prowadząa postanowiła chwilę porozmawiać z naszymi reprezentantkami.

21:35

Teraz chwila przerwy i rozmowy w green roomie z uczestnikami.

21:34

Bardzo interesujący i pozytywny występ Czechów. Z pomysłem. Może być finał!

21:32

Co ciekawe, wokalista tego zespołu - Albert - pochodzi z terenów Śląska Cieszyńskiego i umie mówić po polsku. Chodził nawet do polskiej szkoły.

21:30

Szóste państwo przed nami, czyli Czechy. Lake Malawi i „Friend of a Friend”.

21:29

Słoweńcy postanowili na bardzo minimalistyczną i ciemną prezentację i był to dobry pomysł. Niezwykle intymny występ, który dobrze się ogląda. Coś w tym jest. Słowenia ma duże szanse na awans.

21:27

Pora na Słowenię i duet Zala Kralj & Gašper Šantl. Przed nami piosenka „Sebi”.

21:26

Bardzo udany występ. Świetnie zaśpiewane, dobrze zrobione show. Miejmy nadzieję, że spodoba się całej Europie i zobaczymy Tulię w sobotnim finale.

21:25

Trzeba przyznać, że Tulia wygląda niezwykle interesująco. Prezentacja utrzymana jest przede wszystkim w czarno-czerwonych kolorach, a nasze reprezentantki są ubrane w robiące wrażenie stroje inspirowane polskim folklorem. Na głowach mają efektowne korony, a w tle pojawiają się wizualizacje z członkiniami Tulii.

21:24

Tuż przed konkursem nasze reprezentantki były chętnie chwalone przez zagranicznych fanów Eurowizji. Ich oryginalny sposób śpiewania, ludowe brzmienie i folkowe stroje przypadły do gustu wielu osobom z całej Europy.

21:23

Oto „Fire of Love (Pali się)”!

21:23

Przed nami POLSKA z numerem czwartym. Czas na zespół Tulia.

21:22

„Sandstorm” może i jest kultowym przebojem muzyki elektronicznej, ale „Look Away” daleko do tego… Nic ciekawego. Finał chyba bez Finlandii.

21:19

Finlandia za to postanowiła postawić na znane nazwisko. Reprezentuje ją Darude, czyli słynny DJ. Przy jego przeboju „Sandstorm” bawiła się kilkanaście lat temu cała Europa. Specjalnie na Eurowizję 2019 przygotował piosenkę „Look Away”, a na scenie wystąpi razem z nim Sebastian Rejman.

21:19

Bardzo słaby występ. Dość nijaki i mało ciekawy. Wygląda na to, że chyba czwarty rok z rzędu nie zobaczymy Czarnogóry w finale Eurowizji.

21:15

Pora na Czarnogórę. Reprezentuje ją zespół D mol z utworem „Heaven”.

21:15

Niestety, ale Tamta raczej nie powtórzy sukcesu Eleni. Występ może robić wrażenie. Jest dużo tańca. Ale czegoś w tym wszystkim brakuje. Bardzo przeciętny wokal. Ale reprezentantka Cypru powinna awansować do finału bez większych problemów. Nie wróżymy jej jednak tam bardzo wysokiego miejsca i walki o zwycięstwo.

21:13

Wiele osób porównuje jej piosenkę „Replay” do zeszłorocznego przeboju Eleni Foureiry, która także reprezentowała Cypr i niemal wygrała cały konkurs. Też słyszycie tu „Fuego”?

21:11

Jako pierwsza Tamta z Cypru. Okazuje się, że wcale nie pochodzi z z tego kraju. Urodziła się w Gruzji, gdzie mieszkała przez wiele lat. Później wyemigrowała do Grecji.

21:11

Rozpoczynamy konkurs. Każdy występ będzie poprzedzony tradycyjną już dla Eurowizji pocztówką.

21:09

Sprawdźmy szybko, kto jest faworytem dzisiejszego wieczoru. Zdaniem bukmacherów we wtorkowym półfinale najlepiej poradzą sobie Grecja, Australia, Cypr  i Islandia. Czy tak będzie? Przekonamy się już niedługo.

21:08

Oto prowadzący Eurowizję 2019: Erez Tal, Assi Azar, Lucy Ayoub i słynna izraelska modelka Bar Refaeli.

21:06

Tak się otwiera Eurowizję. Świetny występ Netty!

21:03

Dzisiejszych półfinał otwiera… Netta Barzilai, zeszłoroczna zwyciężczyni. To właśnie ona sprowadziła Eurowizję do Izraela. Na scenie prezentuje swoją zwycięską piosenkę „Toy” w nowej, odświeżonej wersji.

21:01

Widzowie mogą oglądać właśnie historię Netty Barzilai z Izraela, która wygrała Eurowizję 2018.

21:00

Pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 czas start!

20:51

Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądał nasz występ? Oto fragment z jednej z prób Tulii:

20:43

Telewidzowie z Polski NIE MOGĄ oddawać głosów na Tulię. Może głosować jednak cała nasza Polonia znajdująca się w państwach biorących udział w dzisiejszym półfinale.

Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować? 14.05

20:41

Przypomnijmy, że do wielkiego finału awansuje dziś 10 państw. W głosowaniu w systemie 50/50 biorą udział zarówno telewidzowie. Na sam koniec półfinału prowadzący Eurowizję ogłoszą kraje zakwalifikowane do wielkiego finału w kolejności losowej.

20:40

A tak wygląda eurowizyjna scena, którą będziemy mieli okazję oglądać przez trzy wieczory.

20:38

Oto kolejność startowa dzisiejszego półfinału. Tulia wystąpi z numerem czwartym.

20:36

Przypominamy, że to właśnie dziś Polska będzie walczyła o sobotni finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Nasz kraj reprezentuje zespół Tulia z piosenką „Fire of Love (Pali się)”.

20:34

Reprezentantka Ukrainy zdecydowała się nie podpisać kontraktu i zrezygnowała z Eurowizji. Maruv i ukraiński nadawca publiczny mieli nie dojść do porozumienia w kwestii warunków uczestnictwa artystki w imprezie. Tamtejszej telewizji nie spodobały się m.in. powiązania piosenkarki z Rosją. Maruv współpracuje z rosyjską wytwórnią, a jej muzyka cieszy się tam niemałą popularnością. Miała także zaplanowaną trasę koncertową po rosyjskich miastach. Od 2014 roku Ukraina i Rosja są w stanie wojny.

20:31

Co ciekawe, pierwotnie w pierwszym półfinale mieliśmy oglądać reprezentantów 18 państw. W lutym Ukraina poinformowała jednak, że nie wystąpi na Eurowizji 2019. Wszystko przez skandal, który wybuchł po wyborze Maruv na reprezentantkę.

20:25

W dzisiejszym półfinale wystąpi 17 państw. Start konkursu już o godz. 21:00

20:21

Izrael czekał równo 20 lat na kolejną wygraną w konkursie. Łącznie ma ich już cztery.

20:17

Izrael po raz trzeci będzie gospodarzem Eurowizji. Wszystko dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Netty Barzilai z piosenką „Toy”. Oto jej zwycięski występ:

20:04

Witamy i zapraszamy na relację z pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, który odbędzie się w Tel Awiwie.

Eurowizja 2019 właśnie wystartowała. Rozpoczął się pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z udziałem Polski. Na eurowizyjnej scenie pojawi się siedemnastu reprezentantów, w tym zespół Tulia z dwujęzycznym utworem „Fire of Love (Pali się)”. Polskie reprezentantki wystąpią z numerem czwartym.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online. Gdzie i o której oglądać półfinał z Polską? 14.05

W pierwszym półfinale Eurowizji 2019 Polska zmierzy się z reprezentantami z Cypru, Czarnogóry, Finlandii, Słowenii, Czech, Węgier, Białorusi, Serbii, Belgii, Gruzji, Australii, Islandii, Estonii, Portugalii, Grecji i San Marino.

Od godz. 21:00 możecie śledzić relację na żywo z pierwszego półfinału Eurowizji 2019 z Polską. W tym artykule minuta po minucie relacjonujemy zmagania uczestników wtorkowego konkursu.

>> Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować?

RadioZET.pl/PK