Zamknij

Eurowizja 2019: reprezentantka Armenii zaśpiewała utwór Czesława Niemena [WIDEO]

Piotr Krajewski
08.05.2019 08:58
Eurowizja 2019 reprezentantka Armenii zaśpiewała Dziwny jest ten świat Czesława Niemena WIDEO
fot. Youtube

Eurowizja 2019 rozpoczyna się już we wtorek. W konkursie zaprezentuje się 41 państw, w tym leżąca na Kaukazie Armenia. Okazuje się, że jej reprezentantka — 25-letnia Srbuk — ma coś wspólnego z Polską. W zeszłym roku wystąpiła w ukraińskim „The Voice”, gdzie nieoczekiwanie zaśpiewała legendarny polski utwór „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena.

Uczestniczka Eurowizji 2019 śpiewa Czesława Niemena

Srbuk, a właściwie Srbuhi Sargsyan, to 25-letnia piosenkarka, które reprezentuje Armenię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019.

Wielu internautów może zaskoczyć fakt, że ormiańska piosenkarka zaśpiewała kiedyś cover znanej polskiej piosenki. W 2018 roku była jedną z uczestniczek ósmej edycji ukraińskiego „The Voice”, gdzie zajęła wysokie 4. miejsce. Mimo że nie zna naszego języka, w jednym z etapów zmierzyła się z niezwykle wymagającym i trudnym polskim utworem.

Wykonała w programie „Dziwny jest ten świat”, legendarny przebój Czesława Niemena. Jej cover zrobił ogromne wrażenie na jurorach i innych uczestnikach talent show. Trzeba przyznać, że młoda piosenkarka poradziła sobie zaskakująco dobrze z jedną z najtrudniejszych do zaśpiewania polskich kompozycji.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się ten cover "Dziwny jest ten świat"?

Liczba głosów:

Eurowizja 2019: Srbuk z Armenii i piosenka „Walking Out”

W Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 Srbuk wystąpi w barwach Armenii z utworem zatytułowanym „Walking Out”. Piosenkę charakteryzuje nieco mroczne electro-popowe brzmienie.

Ormianka będzie rywalizować w drugim półfinale Eurowizji 2019, który odbędzie się 16 maja. Wystąpi tam z numerem pierwszym. Zdaniem bukmacherów Armenia powinna z powodzeniem awansować do wielkiego finału konkursu.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK