Zamknij

Eurowizja 2019: tak będzie wyglądała scena. Organizatorzy szykują niespodziankę [FOTO]

Piotr Krajewski
20.03.2019 15:34
Eurowizja 2019 tak będzie wyglądała scena oganizatorzy szykują niespodziankę FOTO
fot. KAN / eurovision.tv

Eurowizja 2019 odbędzie się w maju. Wezmą w niej udział łącznie 41 państwa, w tym reprezentant Polski — zespół Tulia. Organizatorzy konkursu w Izraelu opublikowali najnowsze wizualizację sceny, na której wystąpią artyści. Projekt jest bardzo nowoczesny i ma nawiązywać do kultury żydowskiej. Będzie też niespodzianka w postaci ruchomych elementów.

Eurowizja 2019: tak będzie wyglądała scena w Izraelu ZDJĘCIA

Eurowizja to wydarzenie, które ogląda rokrocznie ponad 180 milionów widzów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że organizatorzy chcą zapewnić wszystkim oglądającym niezapomniane widowisko. Wygląda na to, iż Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 może zrobić na widzach ogromne wrażenie pod względem wizualnym.

Wiemy już, jak będzie wyglądała scena Eurowizji 2019 Izraelu. Organizatorzy udostępnili najnowsze wizualizacje wnętrza hali Expo Tel Aviv, gdzie odbędą się dwa półfinały i finał imprezy. Trzeba przyznać, że wygląd tegorocznej eurowizyjnej sceny robi wrażenie.

Pewne jest, że scena będzie mocno różniła się od tej, którą mogliśmy podziwiać w trakcie Eurowizji 2018 w Lizbonie. Organizatorzy potwierdzili, że projekt jest bardzo nowoczesny i wrócą popularne ekrany LED. Co więcej, szykuje się niemała niespodzianka — scena będzie wyposażona w ruchome elementy: aż 300 podświetlanych trójkątów.

Projektantem sceny Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 jest Florian Wieder, scenograf wielokrotnie odpowiedzialny za wygląd konkursu w poprzednich latach. W jednym z wywiadów potwierdził, że scena złożona z trójkątów ma symbolizować kulturę żydowską i Gwiazdę Dawida. Jak podaje portal „Eurowizja.org”, projekt odwołuje się do 12 synów patriarchy Jakuba, którzy zgodnie z judaizmem są twórcami Zjednoczonego Królestwa Izraela.

Wieder zapewnił również, iż ceremonia otwarcia Eurowizji 2019 będzie czymś, czego nigdy nie było w historii tej imprezy.

Przypomnijmy, że organizatorzy Eurowizji 2018 w Lizbonie zrezygnowali całkowicie z ekranów LED i postawili na skromniejsze rozwiązania. Występy opierały się przede wszystkim na pracy kamer oraz świateł.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się z trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.   

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK