Zamknij

Eurowizja 2019: wszystkie piosenki są już znane. Oto rywale Polski w 1. półfinale

Piotr Krajewski
11.03.2019 17:03
Eurowizja 2019 wszystkie piosenki są już znane rywale Polski w 1 półfinale
fot. mat. prasowe

Eurowizja 2019 już niedługo. W konkursie, który odbędzie się w Izraelu, wystąpi łącznie 41 państw. Wszystkie piosenki konkursowe zostały już zaprezentowane. Znamy także wszystkich rywali Polski w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu. Na scenie w Tel Awiwie zaprezentuje się 41 państw, w tym Polska, którą reprezentuje zespół Tulia.

Poznaliśmy już wszystkie utwory biorące udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Nie brakuje w nich zarówno kompozycji w językach narodowych, jak i w języku angielskim. W maju miliony widzów będą mieli okazję usłyszeć m.in. piosenki po polsku, gruzińsku, islandzku, węgiersku, portugalsku czy albańsku.

Eurowizja 2019: pierwszy półfinał 14.05. Rywale Polski

Polska wystąpi w pierwszym półfinale Eurowizji 2019, gdzie zaprezentuje się łącznie 17 państw. Wiadome już, że Tulia zaprezentuje piosenkę „Pali Się (Fire of Love)” w pierwszej połowie koncertu, który odbędzie się 14 maja w Tel Awiwie w Izraelu. Dokładna kolejność startowa zostanie opublikowana przez organizatorów w późniejszym terminie.

Pora sprawdzić, które państwa są rywalami Polski w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Nie brakuje w nim kilku faworytów, których bukmacherzy typują do zajęcia wysokiego miejsca w Izraelu. Są to m.in. Cypr (6. miejsce), Islandia (7. miejsce), Grecja (8. miejsce) czy Portugalia (9. miejsce). Pełny skład pierwszego eurowizyjnego półfinału jest dostępny tutaj.

>> Eurowizja 2019: kontrowersyjny zespół Hatari z Islandii. Planują protest przeciw Izraelowi?

Jakie szanse ma Tulia na zwycięstwo na Eurowizji 2019? Według notowań bukmacherów, które pojawiają się na stronie eurovisionworld.com, reprezentant Polski ma na ten moment 1 proc. szans na wygraną. W całym zestawieniu Tulia zajmuje obecnie 30. miejsce na 41 państw.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK