Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2019: zmiana terminu ogłoszenia reprezentanta Polski. TVP podała nową datę

08.02.2019 18:37

Telewizja Polska nie ogłosi 8 lutego reprezentanta Polski na Eurowizji 2019. W związku z dużą ilością zgłoszeń władze TVP zdecydowały się przedłużyć termin ogłoszenia i podały nową datę. Decyzja o tym, kto jedzie z Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji 2019, zostanie ogłoszona do 15 lutego.

Eurowizja 2019: zmiana terminu ogłoszenia reprezentanta Polski. TVP podała nową datę fot. Michal WARGIN/East News

Eurowizja 2019: zmiana terminu ogłoszenia reprezentanta Polski. Nowa data

TVP poinformowała o zmianie terminu ogłoszenia reprezentanta Polski na Eurowizji 2019, która odbędzie się w Izraelu. Oficjalna informacja o polskim artyście, który weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019, ma pojawić się do 15 lutego. Pierwotnie reprezentant Polski miał zostać ogłoszony do 8 lutego. 

Do Telewizji Polskiej wpłynęło bardzo dużo propozycji piosenek. Komisja prowadzi intensywne prace i wnikliwie zapoznaje się z przesłanymi utworami. Dlatego też konieczne jest wydłużenie terminu preselekcji — czytamy w komunikacie, który opublikowano na jednym z oficjalnych profili facebookowych TVP „Bądźmy razem”.

Eurowizja fot. Facebook

 

Przypomnijmy, że reprezentant Polski na Eurowizję 2019 zostanie wybrany wewnętrznie przez specjalną Komisję Konkursową powołaną przez telewizję. Oznacza to, że nie odbędą się preselekcje telewizyjne, w których artystę wybierali zarówno jurorzy, jak i telewidzowie.

Eurowizja 2019: kto z Polski? Lista zainteresowanych artystów

„Dziennik Eurowizyjny” informuje o pierwszych kandydatach zainteresowanych reprezentowaniem Polski na Eurowizji 2019. Swoje zgłoszenie wysłał m.in. zespół Clödie z wokalistką Klaudią Trzepizur na czele, znaną chociażby z programu „The Voice of Poland” i słynnego coveru „Zombie” The Cranberries, który podbił internet. 

Występem w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 są także zainteresowani m.in. Diana Ciecierska, Elton Waskowski, Eyelids, Fincz (z utworem „Będziesz moja”), Ian Rooth, Isabell Otrębus, Kamil Kacprzyk, Kamil Krupicz, Kriss Sheridan, duet Mentunes (z utworem „Młodzi gniewni”), Martino & Alan Cyprysiak (z utworem „Tuscany”), Tomasz Dolski, Szymon Wydra & Carpe Diem (z utworem „Higher arms” czy grupa Średzioki. 

RadioZET.pl/PK

Oceń