Zamknij

Eurowizja 2019: zmiany w sposobie prezentacji wyników głosowania

Piotr Krajewski
02.04.2019 16:39
Eurowizja 2019 zmiany w sposobie prezentacji wyników głosowania
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Eurowizja kojarzy się wielu osobom z emocjonującym momentem głosowania, który każdy widz może śledzić pod koniec konkursu. Okazuje się, że organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 wprowadzą w tej kwestii zmiany. Podjęto decyzję o modyfikacji prezentacji wyników podczas finału Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019 odbędzie się w maju. W trakcie konkursu w Izraelu wystąpią reprezentanci 41 państw, których zmagania na eurowizyjnej scenie będą śledziły miliony osób przed telewizorami. Dla niemal każdego widza jednym z najbardziej emocjonujących momentów Konkursu Piosenki Eurowizji jest prezentacja wyników głosowania. Okazuje się, że tegoroczna impreza będzie wyglądała pod tym względem nieco inaczej.

Zobacz także

Eurowizja 2019: zmiany w sposobie prezentacji wyników głosowania

Europejska Unia Nadawców, organizator Eurowizji 2019, poinformował, że system ogłaszania wyników w trakcie finału ulegnie modyfikacji. Od tego roku wyniki głosowania telewidzów mają być jeszcze bardziej emocjonujące i będą prezentowane przez prowadzących w kolejności, jaką poszczególne państwa zajęły w rankingu jury. Na ekranach zobaczymy więc najpierw głosy widzów dla kraju, który najmniej spodobał się jurorom, a na sam koniec zaprezentowane zostaną wyniki dla państwa z najwyższą liczbą punktów od jury.

Dotychczasowy system prezentacji wyników głosowania z televotingu polegał na tym, że prowadzący podawali głosy kolejno od kraju z najmniejszą ilością punktów od widzów do najpopularniejszego wśród publiczności.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się z trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi z numerem 4. w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.   

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurowizja.org,dziennik-eurowizyjny.pl/PK