Zamknij

Eurowizja 2019: zwycięzca Duncan Laurence przyjedzie do Polski. Holender będzie promował singiel

Piotr Krajewski
30.05.2019 16:26
Eurowizja 2019 zwycięzca Duncan Laurence z Holandii przyjedzie do Polski
fot. mat. prasowe

Duncan Laurence, zwycięzca Eurowizji 2019, przyjedzie w niedzielę do Polski. Reprezentant Holandii odwiedzi nasz kraj w celach promocyjnych. Pojawi się m.in. w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie zaśpiewa na żywo piosenkę „Arcade”, z którą wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji 2019.

Zwycięzca Eurowizji 2019 Duncan Laurence przyjedzie do Polski

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019 z piosenką „Arcade”. Zwycięski utwór Holendra świetnie radzi sobie na listach przebojów i internecie. W serwisie Spotify singiel cieszy się ogromnym zainteresowaniem — znalazł się w zestawieniu piętnastu najpopularniejszych utworów na świecie.

>> Eurowizja 2019: zmiana wyników finału. W trakcie konkursu źle podano głosy 

Po ogromnym sukcesie w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 zwycięzca ruszył z promocją piosenki w europejskich państwach. Już w niedzielę Duncan Laurence przyjedzie także do Polski, gdzie udzieli kilkunastu wywiadów. Będzie również gościem programu „Dzień Dobry TVN”, w którym zaśpiewa na żywo singiel „Arcade”.

Zagłosuj

Czy Duncan Laurence zasłużył na zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019?

Liczba głosów:

Piosenka „Arcade”, która wygrała Eurowizję 2019, to popowa ballada z niezwykle wyrazistym i mocnym refrenem. Do bardzo emocjonalnej piosenki powstał już także oficjalny teledysk, w którym 25-letni Duncan Laurence występuje całkowicie nago. Klip Holendra jest bardzo chwalony za swój klimat i cieszy się dużym zainteresowaniem w internecie. Obejrzano go ponad 15 milionów razy w serwisie YouTube. 

Inspirują mnie poruszające historie, prawdziwe, osobiste przeżycia, zarówno moje, jak i innych osób. „Arcade” jest zainspirowane historią kogoś, kogo mocno kochałem, a kto zmarł w bardzo młodym wieku. Słowa, akordy i melodie przyszły do mnie automatycznie, jakby spadły z nieba. Zamieniłem bardzo osobistą historię na taką, z którą wszyscy mogą się utożsamić — opowiada Duncan.

Duncan Laurence urodził się 11 kwietnia 1994 w Spijkenisse. Ukończył Akademię Rockową w Tilburgu. Później komponował i pisał teksty, ale prawdziwą popularność uzyskał dopiero w 2014 roku po występie w programie „The Voice of Holland”. Dotarł tam aż do finału.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK