Zamknij

Eurowizja 2020: gdzie odbędzie się w Holandii? Zaskakująca decyzja Amsterdamu

Piotr Krajewski
09.07.2019 15:38
Eurowizja 2020 Holandia gdzie odbędzie się zaskakująca decyzja Amsterdamu
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2020 zostanie zorganizowana w Holandii. Wszystko za sprawą zwycięstwa Duncana Laurence’a w Izraelu. W którym holenderskim mieście odbędzie się Eurowizja 2020? Informacja zostanie ogłoszona wkrótce, ale miasto Amsterdam podjęło już zaskakującą decyzję.

Eurowizja 2020 w Holandii: zaskakująca decyzja Amsterdamu

Eurowizja 2020 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy wciąż nie zdradzili szczegółowych informacji na temat przyszłorocznej imprezy. Nie znamy nadal dokładnego terminu Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 (najprawdopodobniej — połowa maja 2020) i nazwy miasta, w którym zostanie zorganizowane wydarzenie.

Wiadome już jednak, że Eurowizja 2020 nie odbędzie się w Amsterdamie. Stolica Holandii była wymieniana przez wielu jako pewniak do organizacji konkursu. Miasto zdecydowało się wycofać swoją kandydaturę, ponieważ główna hala sportowo-widowiskowa Ziggo Dome nie będzie dostępna w maju. Z organizacji imprezy zorganizowały już także Haga, Breda i Leeuwarden.

Gdzie odbędzie się Eurowizja 2020? W walce o organizację pozostają na ten moment podobno Utrecht, Den Bosch, Arnhem, Maastricht i Rotterdam. Miasto-gospodarz zostanie ogłoszone najprawdopodobniej w sierpniu.

Eurowizja 2019: Duncan Laurence z Holandii wygrał konkurs

Duncan Laurence z Holandii wygrał Eurowizję 2019. 25-letni artysta zwyciężył w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z piosenką „Arcade”. To pierwsze zwycięstwo Holandii w tej imprezie od 44 lat. Tutaj możecie zobaczyć zwycięski występ Duncana Laurence’a w finale Eurowizji 2019

>> Duncan Laurence w Polsce. Zwycięzca Eurowizji 2019 zagra koncert w Warszawie

Zagłosuj

Oglądałeś Eurowizję 2019?

Liczba głosów:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurowizja.org/PK