Zamknij

Eurowizja 2021: Barbara Pravi faworytką konkursu? Dzięki niej Francja wygrała Eurowizję Junior

15.02.2021 16:02
Barbara Pravi
fot. mat. prasowe / Eurovision.tv

Barbara Pravi to reprezentantka Francji na Eurowizji 2021. Choć do konkursu pozostało jeszcze kilka miesięcy, mówi się już o pierwszych faworytach. Wśród nich pojawia się francuska piosenkarka. Barbara Pravi zaśpiewa na Eurowizji 2021 piosenkę „Voilà”. Co ciekawe, to właśnie ona napisała piosenkę „J’imagine”, która wygrała Eurowizję Junior 2020.

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Choć Europa nadal zmaga się z pandemią, a zeszłoroczny konkurs został odwołany w związku z koronawirusem, organizatorzy potwierdzili już, że tegoroczna Eurowizja na pewno się odbędzie.

Jedną z uczestniczek Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 będzie Barbara Pravi. Reprezentantka Francji zachwyciła słuchaczy swoim konkursowym utworem „Voilà” i mówi się, że może nawet powalczyć o zwycięstwo w Rotterdamie. Czy Francja wygra konkurs pierwszy raz od 1977 roku?

Zobacz także: Eurowizja 2021 odbędzie się mimo pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądał konkurs?

Eurowizja 2021: Barbara Pravi z Francji jedną z faworytek. Zaśpiewa utwór „Voilà”

Barbara Pravi w wielkim stylu wygrała francuskie preselekcje do Eurowizji 2021 z piosenką „Voilà”. Jej występ zachwycił zarówno widzów przed telewizorami, jak i również jurorów zgromadzonych w studiu. Wśród nich pojawili się m.in. popularna niegdyś w Polsce Natasha St-Pier i zwycięzca ostatniej Eurowizji Duncan Laurence.

Zobacz także: Natasha St-Pier obecnie. Tak dziś wygląda zapomniana piosenkarka [FOTO]

Bardzo pozytywne recenzje występu Barbary Pravi sprawiły, że Francja jest obecnie uznawana za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Warto dodać, że Francja pięciokrotnie wygrała Eurowizję – od ostatniego razu minęło jednak ponad 40 lat.

Wzruszająca piosenka „Voilà” Barbary Pravi cieszy się dużą popularnością w internecie. Wielu słuchaczy porównuje nawet emocjonalną balladę do muzyki legendarnej francuskiej gwiazdy, Edith Piaf.

„Na ten moment mój numer jeden”, „Perfekcyjna francuska piosenka”, „Mocna kandydatka do zwycięstwa”, „Francja nie żartuje sobie w tym roku”, „Najlepsza eurowizyjna piosenka Francji w historii” – piszą zachwyceni internauci.

Co ciekawe, Barbara Pravi wie już, jak smakuje eurowizyjny sukces. 27-latka jest współautorką tekstów dwóch ostatnich utworów Francji w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Utwór „Bim bam toi” Carli zajął wysokie 5. miejsce w Gliwicach i stał się m.in. viralowym hitem na TikToku, a piosenka „J’imagine” Valentiny wygrała Eurowizję Junior 2020.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kto reprezentuje Polskę?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

Telewizja Polska nie ujawniła dotąd reprezentanta Polski na Eurowizji 2021. W zeszłorocznym konkursie nasz kraj miała reprezentować Alicja Szemplińska. W jednym z wywiadów zwyciężczyni „The Voice of Poland” przyznała, że chciałaby mieć możliwość udziału w tegorocznej edycji. Plotkuje się również o ewentualnym występie Krystiana Ochmana na Eurowizji.

Zobacz także: Krystian Ochman w klipie "Światłocienie". Fani chcą, aby jechał na Eurowizję 2021! [WIDEO]