Zamknij

Eurowizja 2021: Ida Nowakowska w nowej roli. W finale poda punkty jury z Polski

07.05.2021 11:57
Ida Nowakowska
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Ida Nowakowska poda punkty z Polski na Eurowizji 2021. Internauci dotarli do nagrania z prób przed konkursem, z którego wynika, że to właśnie prowadząca „Pytanie na śniadanie” przekaże punktacje polskiego jury w finale Eurowizji.

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja. Z dnia na dzień poznajemy coraz więcej szczegółów odnośnie konkursu.

W Rotterdamie trwają próby. Fragment jednej z nich wyciekł do internetu i to właśnie z niego dowiedzieliśmy się, że Ida Nowakowska poda punkty polskiego jury na Eurowizji 2021.

Zobacz także: Ida Nowakowska znika z "Pytania na śniadanie". Pracownicy TVP przygotowali dla niej niespodziankę

Eurowizja 2021: Ida Nowakowska poda punkty jury z Polski

Ida Nowakowska będzie rzeczniczką polskiego jury na Eurowizji 2021 – informację potwierdził popularny polski portal Eurowizja.org. Gwiazda TVP połączy się z prowadzącymi konkursu i zaprezentuje punktację polskich jurorów w finale.

Nie będzie to pierwsza styczność Idy Nowakowskiej ze światem Eurowizji. 30-latka prowadziła dwukrotnie Eurowizję Junior – w 2019 i 2020 roku.

Na Eurowizji 2021 Ida Nowakowska zastąpi w roli rzecznika jury Mateusza Szymkowiaka, który podawał punkty z Polski w latach 2018-2019. W przeszłości polską punktację prezentowali m.in. Ola Ciupa, Anna Popek, Maciej Orłoś czy Odeta Moro.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Rosjanie życzą swojej reprezentantce śmierci. Manizha walczy o prawa kobiet i LGBT

Eurowizja 2021 bez Artura Orzecha. Marek Sierocki i Aleksander Sikora skomentują konkurs w TVP

Marek Sierocki i Aleksander Sikora będą komentować Eurowizję 2021 na antenie Telewizji Polskiej – poinformowały oficjalnie władze stacji.

Zastąpią w tej roli Artura Orzecha, który zakończył współpracę z TVP. Komentował Konkurs Piosenki Eurowizji od 1992 roku.

Zobacz także: Eurowizja 2021: zagraniczni blogerzy ocenili "The Ride". "Niczym się nie wyróżnia"

RadioZET.pl/eurowizja.org