Zamknij

Eurowizja 2021: TVP dziękuje Rafałowi. Jacek Kurski: "Jeden z najlepszych występów"

21.05.2021 08:39
Jacek Kurski
fot. VIPHOTO/East News

Eurowizja 2021 trwa. Poznaliśmy już wszystkich finalistów tegorocznego konkursu. W finale nie zobaczymy Rafała Brzozowskiego, któremu nie udało się awansować. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej odniósł się do występu artysty w Rotterdamie.

Eurowizja 2021 nie przyniosła sukcesów reprezentantowi Polski. Drugi półfinał rywalizacji dobiegł końca, a Rafał Brzozowski nie awansował do ostatniego etapu konkursu. Polska po raz trzeci z rzędu nie powalczy z innymi krajami o zwycięstwo w finale.

Eurowizja 2021: finał. RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI [SOBOTA, 22.05]

Eurowizja 2021: TVP dziękuje Rafałowi Brzozowskiemu

10 państw, które pokonało Polskę w stawce to Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja i Finlandia. Los naszego kraju podzieliła Estonia, Czechy, Gruzja, Łotwa, Dania oraz Austria.

Chwilę po ogłoszeniu wyników półfinału, Telewizja Polska podziękowała za występ Rafałowi Brzozowskiemu. Na profilu Bądźmy Razem TVP pojawiła się specjalna grafika z gratulacjami dla reprezentanta Polski.

"RAFALE. Dziękujemy Ci za tak ekscytujący występ i wspaniałe emocje" - czytamy w poście.

Eurowizja 2021: Jacek Kurski skomentował występ Rafała Brzozowskiego

Wsparcie Rafałowi okazał również Aleksander Sikora, który w tym roku razem z Maciejem Sierockim komentuje Eurowizję dla polskich widzów.

"Dasz radę. Jesteś gość!" - pisał Sikora przed występem reprezentanta Polski na swoim Instagramie.

Głos w sprawie występu Rafała zabrał także Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. Chociaż Brzozowski nie awansował do finału, polityk twierdzi, że jego występ był jednym z najlepszych na Eurowizji 2021.

"Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem, jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak" - pisze Jacek Kurski na Twitterze.

Jednocześnie prezes TVP pochwalił się wynikami oglądalności Telewizji Polskiej. Występ Rafała Brzozowskiego obejrzały 4 miliony widzów.

Eurowizja 2021: kolejność występów w finale. Kto i kiedy wystąpi? [FINALIŚCI, LISTA PAŃSTW]