Zamknij

Eurowizja 2021: Litwa wygra konkurs po raz pierwszy? The Roop faworytem bukmacherów [WIDEO]

17.02.2021 14:19
The Roop
fot. mat. prasowe Eurovision.tv / JURGA URBONAITE

Litwa wygra Eurowizję 2021? Piosenka „Discoteque” zespołu The Roop nie tylko podbija serca fanów konkursu, ale także jest obecnie głównym faworytem bukmacherów do zwycięstwa. Byłaby to pierwsza wygrana Litwy w historii Eurowizji.

Eurowizja 2021 odbędzie się już za kilka miesięcy. Choć pandemia koronawirusa nie odpuszcza i może utrudnić organizację wydarzenia, Europejska Unia Nadawców zapewniła widzów, że tegoroczny konkurs na pewno się odbędzie.

Biorące udział w imprezie państwa powoli prezentują swoje konkursowe utwory. Pojawiają się już też pierwsi faworyci do zwycięstwa. Mówi się, że jednym z głównych kandydatów do wygranej jest zespół The Roop z Litwy. Ich piosenka „Discoteque” robi furorę w internecie.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Barbara Pravi faworytką konkursu? Dzięki niej Francja wygrała Eurowizję Junior

Eurowizja 2021: Litwa wygra konkurs pierwszy w historii? The Roop faworytami według bukmacherów

Zespół The Roop będzie reprezentował Litwę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 z bardzo taneczną i nawiązującą do lat osiemdziesiątych piosenką „Discoteque”. Jak zdradziła grupa, teledysk do utworu inspirowany jest m.in. „Twin Peaks” i „Alicją w Krainie Czarów”.

Litewska piosenka natychmiast przypadła do gustu fanom konkursu. Co ciekawe, The Roop mieli reprezentować Litwę już w zeszłym roku, ale Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa. Zespół był uznawany za jednego z faworytów do zwycięstwa.

Podobnie jest w tym roku. Zdaniem internautów Litwa będzie walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. Potwierdzają to również bukmacherzy, którzy na ten moment dają The Roop największe szanse na wygraną. Trzeba jednak pamiętać, że nadal nie znamy wielu konkursowych utworów, więc notowania bukmacherskie mogą jeszcze diametralnie się zmienić.

Reprezentant Litwy, podobnie jak przed rokiem, stawia na połączenie muzyki z tańcem. Znakiem rozpoznawczym The Roop są chwytliwe i energiczne choreografie taneczne, na których zespół opiera swoje występy.

Muzyka i taniec wyzwalają każdego. Nie ma osoby, która nie umie tańczyć. Z tym się rodzisz. Taniec jest niczym narzędzie, które potrafi leczyć blizny – mówi zespół z Litwy.

Do tej pory Litwa wystąpiła na Eurowizji dwadzieścia razy. Bałtycki kraj, podobnie jak Polska, nadal czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie. Najlepszym wynikiem Litwy jest dotąd 6. miejsce w 2006 roku.

Zobacz także: Eurowizja 2021 odbędzie się mimo pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądał konkurs?

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kto reprezentuje Polskę?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

Telewizja Polska nie ujawniła dotąd reprezentanta Polski na Eurowizji 2021. W zeszłorocznym konkursie nasz kraj miała reprezentować Alicja Szemplińska. W jednym z wywiadów zwyciężczyni „The Voice of Poland” przyznała, że chciałaby mieć możliwość udziału w tegorocznej edycji. Plotkuje się również o ewentualnym występie Krystiana Ochmana na Eurowizji.

Zobacz także: Krystian Ochman w klipie "Światłocienie". Fani chcą, aby jechał na Eurowizję 2021! [WIDEO]