Zamknij

Eurowizja 2021: Litwa wygra konkurs po raz pierwszy? The Roop jednym z faworytów [WIDEO]

16.05.2021 21:00
The Roop
fot. mat. prasowe Eurovision.tv / JURGA URBONAITE

Litwa wygra Eurowizję 2021? Piosenka „Discoteque” zespołu The Roop nie tylko podbija serca fanów konkursu, ale także jest obecnie jednym z kilku faworytów bukmacherów do zwycięstwa. Byłaby to pierwsza wygrana Litwy w historii Eurowizji.

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja. Choć pandemia koronawirusa trwa, Europejska Unia Nadawców podjęła wyzwanie i postanowiła zorganizować tegoroczny konkurs.

Biorące udział w imprezie państwa powoli prezentują swoje konkursowe utwory. Pojawiają się już też pierwsi faworyci do zwycięstwa. Mówi się, że jednym z głównych kandydatów do wygranej jest zespół The Roop z Litwy. Ich piosenka „Discoteque” robi furorę w internecie.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Barbara Pravi faworytką konkursu? Dzięki niej Francja wygrała Eurowizję Junior

Eurowizja 2021: Litwa wygra konkurs pierwszy w historii? The Roop faworytami według bukmacherów

Zespół The Roop będzie reprezentował Litwę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 z bardzo taneczną i nawiązującą do lat osiemdziesiątych piosenką „Discoteque”. Jak zdradziła grupa, teledysk do utworu inspirowany jest m.in. „Twin Peaks” i „Alicją w Krainie Czarów”.

Litewska piosenka natychmiast przypadła do gustu fanom konkursu. Co ciekawe, The Roop mieli reprezentować Litwę już w zeszłym roku, ale Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa. Zespół był uznawany za jednego z faworytów do zwycięstwa.

Podobnie jest w tym roku. Zdaniem internautów Litwa może walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji. Potwierdzają to również bukmacherzy, którzy na ten moment plasują The Roop w najlepszej dziesiątce krajów, które mogą wygrać. 

Reprezentant Litwy, podobnie jak przed rokiem, stawia na połączenie muzyki z tańcem. Znakiem rozpoznawczym The Roop są chwytliwe i energiczne choreografie taneczne, na których zespół opiera swoje występy.

Muzyka i taniec wyzwalają każdego. Nie ma osoby, która nie umie tańczyć. Z tym się rodzisz. Taniec jest niczym narzędzie, które potrafi leczyć blizny – mówi zespół z Litwy.

Do tej pory Litwa wystąpiła na Eurowizji dwadzieścia razy. Bałtycki kraj, podobnie jak Polska, nadal czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie. Najlepszym wynikiem Litwy jest dotąd 6. miejsce w 2006 roku.

Zobacz także:  Eurowizja 2021 - TRANSMISJA: pierwszy półfinał. O której i gdzie oglądać w TV, online? [18.05]

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs? Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale, 20 maja.

Tego nie wiesz o Rafale Brzozowskim. 6 ciekawostek o reprezentancie Polski przed Eurowizją 2021