Zamknij

Eurowizja 2021: Polska spadła na ostatnie miejsce u bukmacherów. Pierwszy raz w historii

12.05.2021 12:26
Eurowizja 2021 Polska Rafał Brzozowski
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Eurowizja 2021 coraz bliżej. Niestety, po pierwszej próbie Rafał Brzozowski spadł w zakładach bukmacherskich. Po raz pierwszy w historii Polska znalazła się na ostatnim miejscu notowania. Bukmacherzy dają bardzo małe szanse Rafałowi Brzozowskiemu na awans do finału Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021 startuje już 18 maja. Za nami pierwsze próby wszystkich uczestników tegorocznego konkursu. Na scenie zaprezentował się również Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride”.

Niestety, dość chłodne opinie dziennikarzy i fanów na temat pierwszej próby naszego reprezentanta sprawiły, że Polska spadła na ostatnie miejsce w notowaniu bukmacherów. To pierwsza taka sytuacja w historii.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: pierwsze próby uczestników II półfinału za nami. Faworyci nie zawiedli [FOTO]

Eurowizja 2021: Polska ostatnia u bukmacherów. Rafał Brzozowski spadł na 17. miejsce

Próby na Eurowizji 2021 bardzo często doprowadzają do sporych zmian w notowaniach bukmacherów. Nie inaczej było tym razem. Niestety, pierwszy próbny występ Rafała Brzozowskiego podziałał na niekorzyść.

Reprezentant Polski spadł na 17. miejsce w notowaniu bukmacherów dotyczącego drugiego półfinału. Eksperci dają Brzozowskiego zaledwie 20 proc. szans na awans do finału. To pierwszy raz w historii, kiedy Polska znalazła się na ostatnim miejscu w zestawieniu bukmacherów.

W ostatnich godzinach Polskę przegoniła Gruzja (21 proc. szans na awans), którą reprezentuje Tonike Kipiani. To właśnie ten kraj przez dłuższy czas znajdował się na ostatnim miejscu notowania bukmacherów.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: zagraniczni internauci zaskoczeni próbą Brzozowskiego. "Jest lepiej niż myślałem"

Eurowizja 2021: drugi półfinał. Kto awansuje według bukmacherów?

Drugi półfinał Eurowizji 2021 odbędzie się 20 maja. Wystąpi w nim 17 uczestników, ale do finału awansuje tylko 10 reprezentantów.

Kto według bukmacherów awansuje do finału z drugiego półfinału? Poniżej najnowsze notowanie bukmacherskie ze strony eurovisionworld.com (stan na 12 maja, godz. 12:00).

  • Szwajcaria – 93 proc. szans na awans
  • Bułgaria – 91 proc. szans
  • Islandia – 91 proc. szans
  • Finlandia – 88 proc. szans
  • Grecja – 86 proc. szans
  • San Marino – 73 proc. szans
  • Mołdawia – 65 proc. szans
  • Serbia – 64 proc. szans
  • Portugalia – 62 proc. szans
  • Albania – 60 proc. szans

Na ten moment zdaniem bukmacherów do finału nie awansują Austria, Dania, Estonia, Łotwa, Czechy, Gruzja i Polska.