Zamknij

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski i ekipa Polski mają koronawirusa? Są wyniki wszystkich testów

17.05.2021 16:32
Rafał Brzozowski Eurowizja 2021
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Rafał Brzozowski i reszta delegacji Polski na Eurowizji 2021 mają koronawirusa? W niedzielę pojawiła się informacja, że u jednej z osób z polskiej ekipy wykryto COVID-19. Cała grupa trafiła na kwarantannę i została poddana badaniom. Organizatorzy Eurowizji 2021 podali nowe informacje oraz ujawnili wyniki testów u Rafała Brzozowskiego i reszty delegacji.

Rafał Brzozowski nie pojawił się na ceremonii otwarcia Eurowizji 2021 z powodu pozytywnego wyniku testu na COVD-19 u jednej z osób z polskiej delegacji. Całej ekipa Polski musiała natychmiast poddać się testom na obecność koronawirusa.

Europejska Unia Nadawców, organizator Konkursu Piosenki Eurowizji, ujawniła nowe informacje. Znamy już wyniki testów u Polaków. Czy Rafał Brzozowski wystąpi na żywo w drugim półfinale Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021: pierwszy półfinał. RELACJA na żywo i WYNIKI konkursu 18.05

Eurowizja 2021: wyniki testów na koronawirusa u Rafała Brzozowskiego i delegacji Polski

W związku z wykryciem koronawirusa u jednej z osób z polskiej delegacji przeprowadzono dodatkowe testy PCR.

Europejska Unia Nadawców wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że szczęśliwe wszystkie otrzymane wyniki są negatywne.

Eurowizja 2021 - TRANSMISJA: pierwszy półfinał. O której i gdzie oglądać w TV, online? [18.05]

Ze względów bezpieczeństwa Polacy pozostaną jednak na kwarantannie do czasu przeprowadzenia kolejnych testów, które zaplanowano na wtorek. Jeśli wynik nadal będzie ujemny, Rafał Brzozowski będzie mógł wziąć udział w środowych próbach generalnych, a następnie w drugim półfinale Eurowizji 2021 w czwartek, 20 maja.

Tego nie wiesz o Rafale Brzozowskim. 6 ciekawostek o reprezentancie Polski przed Eurowizją 2021

Eurowizja 2021: koronawirus w ekipie Islandii. Nowe informacje

Islandia to kolejna ekipa, obok delegacji Polski, w której wykryto obecność koronawirusa. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa Islandczycy musieli natychmiast poddać się kwarantannie. Przeprowadzono także dodatkowe testy PCR.

Jak informuje EBU, delegacja Islandii nadal czeka na wyniki badań. Jeśli okażą się negatywne, ekipa islandzka będzie musiała się poddać jeszcze kolejnym testom, zanim weźmie udział w próbach generalnych i drugim półfinale konkursu.

Eurowizja 2021: GŁOSOWANIE. Jak głosować w półfinałach i finale? [ZASADY]

RadioZET.pl/eurovision.tv