Zamknij

Eurowizja 2021: ceremonia otwarcia za nami. Brzozowski nie mógł się pojawić przez koronawirusa

17.05.2021 08:44
Rafał Brzozowski Eurowizja 2021
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Rafał Brzozowski nie wziął udziału w ceremonii otwarcia Eurowizji 2021. Wszystko z powodu koronawirusa w polskiej delegacji – jedna z osób uzyskała pozytywny wynik testu. Reprezentant Polski musi obecnie przebywać w pokoju hotelowym, skąd połączył się z prowadzącymi ceremonię otwarcia.

Eurowizja 2021 w Rotterdamie odbywa się w trakcie pandemii koronawirusa. W związku z tym wszystkie delegacje muszą przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Niestety, nawet przestrzeganie tych obostrzeń nie uchroniło konkursu przed COVID-19.

W niedzielę organizatorzy poinformowali, że w polskiej ekipie wykryto koronawirusa – jedna z osób miała pozytywny wynik testu. Rafał Brzozowski oraz kilku innych reprezentantów, którzy mieszkają w tym samym hotelu, nie mogło wziąć udziału w ceremonii otwarcia Eurowizji 2021.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Brzozowski po drugiej próbie. Zagraniczni internauci śmieją się z jednej rzeczy

Ceremonia otwarcia Eurowizji 2021. Rafał Brzozowski nie pojawił się przez koronawirusa

Rafał Brzozowski oglądał ceremonię otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 z pokoju hotelowego w Rotterdamie.

xx

Reprezentant Polski poddał się przymusowej kwarantannie i nie mógł pojawić się na niedzielnym wydarzeniu z powodów bezpieczeństwa – w niedzielę jedna z osób należących do polskiej delegacji miała pozytywny wynik testu na COVID-19.

xx

Polak przygotował jednak niespodziankę dla eurowizyjnych fanów i nagrał krótki filmik, który wyemitowano w trakcie ceremonii otwarcia. Rafał Brzozowski nie ukrywał, że chciałby wziąć udział w wydarzeniu, ale bezpieczeństwo pozostałych uczestników jest najważniejsze. Na nagraniu podziękował także za wsparcie.

W ceremonii otwarcia Eurowizji 2021 nie mogła wziąć także udziału reprezentacja Islandii – w tamtejszej ekipie również wykryto koronawirusa. Na wydarzeniu nie pojawiły się również Destiny z Malty i Roxen z Rumunii, ponieważ reprezentantki mieszkają w tym samym hotelu, co ekipy Polski i Islandii.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski nagrał nową wersję "The Ride". "To jest o wiele lepsze"

xx

Eurowizja 2021: czy Rafał Brzozowski wystąpi na żywo w półfinale?

W związku z wykryciem koronawirusa w polskiej delegacji udział Rafała Brzozowskiego w drugim półfinale Eurowizji 2021 stanął pod znakiem zapytania.

Na ten moment nie wiadomo, czy w najbliższy czwartek, 20 maja zobaczymy na scenie reprezentanta Polski. Polska ekipa wciąż czeka na wyniki wszystkich testów.

Jedno jest pewne – Rafał Brzozowski na pewno weźmie udział w Eurowizji 2021. Jeśli artysta nie będzie mógł pojawić się osobiście w drugim półfinale, organizatorzy wykorzystają nagranie z jednej z prób Polski lub nagrany wcześniej występ Live-on-tape.

Zobacz także:  Tego nie wiesz o Rafale Brzozowskim. 6 ciekawostek o reprezentancie Polski przed Eurowizją 2021