Zamknij

Eurowizja 2021: TIX najgorzej ubranym uczestnikiem. Norweg z nagrodą im. Barbary Dex [FOTO]

02.06.2021 09:25
Tix Eurowizja 2021
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

TIX został uznany za najgorzej ubranego reprezentanta na Eurowizji 2021. Reprezentant Norwegii otrzymał nagrodę im. Barbary Dex, którą przyznają internauci. Biały strój i wielkie skrzydła anioła nie przypadły do gustu eurowizyjnym widzom.

Eurowizja 2021 za nami, ale to nie koniec emocji związanych z tegorocznymi artystami. Internauci przyznali właśnie jedną ze słynnych eurowizyjnych nagród.

Mowa o nieoficjalnej nagrodzie imienia Barbary Dex dla najgorzej ubranego uczestnika konkursu. Widzowie zdecydowali, że w tym roku tytuł trafi do reprezentanta Norwegii, Tixa.

Zobacz także: Eurowizja 2021: wyniki finału zostaną zmienione? Czesi reagują na plotki o złamaniu regulaminu

Eurowizja 2021: TIX najgorzej ubranym uczestnikiem. Norweg dostał nagrodę im. Barbary Dex

TIX otrzymał nagrodę im. Barbary Dex i został najgorzej ubranym reprezentantem na Eurowizji 2021. Tak zdecydowali widzowie, którzy wzięli udział w ankiecie internetowej. Norweg pokonał w głosowaniu Roxen z Rumunii, Albinę z Chorwacji, Jamesa Newmana z Wielkiej Brytanii i Eden Alene z Izraela.

Reprezentant Norwegii zaprezentował na Eurowizji 2021 dość ekstrawagancki look. Białe futro, okulary przeciwsłoneczne, opaska i ogromne skrzydła anioła. W finale konkursu TIX zajął 18. miejsce z piosenką „Fallen Angel”.

Historia nagrody Barbary Dex na Eurowizji. Polska „wygrała” w 2001 roku

Nieoficjalna nagroda dla najgorzej ubranego uczestnika Eurowizji przyznawana jest od 1997 roku, a swoją nazwę zawdzięcza reprezentantce Belgii z 1993 roku. Barbara Dex pojawiła się na scenie w półprzezroczystej, własnoręcznie uszytej sukience.

W ostatnich latach twórcy internetowego plebiscytu starają się odchodzić od nazywania zwycięzcy głosowania najgorzej ubranym uczestnikiem. Coraz częściej mówi się, że jest to po prostu nagroda dla artysty z najbardziej efektownym strojem czy o najbardziej zaskakującym wyglądzie.

Najwięcej nagród im. Barbary Dex trafiło do reprezentantów Macedonii Północnej, Portugalii i Serbii – otrzymali po dwie statuetki. Polska również może pochwalić się tym tytułem. W 2001 roku plebiscyt wygrał Andrzej Piaseczny. Wokalista pojawił się na Eurowizji w jasnym futrze.

Zobacz także: Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie konkurs? Włoskie miasta już zgłaszają kandydatury