Zamknij
Eurowizja 2021 Rosja Litwa
15 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Pierwsze próby Eurowizji 2021 za nami. Na scenie areny w Rotterdamie zaprezentowali się uczestnicy pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Kto wypadł świetnie, a komu nie poszło zbyt dobrze? Jest jedna duża niespodzianka!

Eurowizja 2021 rozpocznie się już 18 maja. To właśnie wtedy zobaczymy pierwszy półfinał z 16 uczestnikami, którzy powalczą o awans do wielkiego finału.

W Rotterdamie odbyły się pierwsze próby reprezentantów biorących udział w pierwszym półfinale Eurowizji 2021. Kto wypadł najlepiej, a kto zawiódł? W naszym artykule możecie zobaczyć najlepsze zdjęcia i nagrania.

Zobacz także: Eurowizja 2021: zagraniczni blogerzy ocenili "The Ride". "Niczym się nie wyróżnia"

Eurowizja 2021: pierwsze próby uczestników pierwszego półfinału. Kto wypadł najlepiej?

W sobotę i niedzielę odbyły się pierwsze próby uczestników pierwszego półfinału. W arenie Rotterdam Ahoy zaprezentowało się 15 reprezentantów.

Niestety, jedna z uczestniczek Eurowizji 2021 nie mogła osobiście pojawić się w Holandii. Chodzi o reprezentantkę Australii, Montaigne. W związku z ostrymi restrykcjami podróż piosenkarki do Europy jest niemożliwa. Kraj nie zrezygnuje jednak z udziału w konkursie – widzowie zobaczą nagrany wcześniej zapasowy występ Australijki.

Według eurowizyjnych dziennikarzy i fanów na pierwszej próbie najlepiej poradziły sobie m.in. Manizha z Rosji, grupa The Roop z Litwy, Albina z Chorwacji, zespół Go_A z Ukrainy czy Elena Tsagrinou z Cypru.

Zobacz także

Dość słabo oceniono Roxen z Rumunii, Efendi z Azerbejdżanu czy Vasila z Macedonii Północnej. Jedną z największych niespodzianek była chłodno przyjęta próba głównej faworytki konkursu, czyli Destiny z Malty. Pełen różu i tańca występ 18-latki nie przypadł do gustu wielu osobom, co natychmiast odbiło się na notowaniach bukmacherów. Młoda wokalistka szybko spadła z 1. miejsca, a na szczycie pojawiła się Barbara Pravi z Francji.

Poniżej prezentujemy krótkie nagrania z kilku prób przygotowane przez organizatorów Eurowizji 2021.

Zobacz także: Wygrała Eurowizję Junior, teraz zwycięży w dorosłej Eurowizji? Destiny z Malty główną faworytką

Eurowizja 2021: kiedy pierwsza próba Rafała Brzozowskiego?

Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2021, który odbędzie się już 20 maja. W poniedziałek, 10 maja rozpoczną się pierwsze próby uczestników.

Wśród nich pojawi się reprezentant Polski. Pierwsza próba Rafała Brzozowskiego zaplanowana jest na godz. 14:20-14:50.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Gjon’s Tears ze Szwajcarii wygra? Na niego stawia Rafał Brzozowski