Zamknij

Eurowizja 2021: uczestnicy. Jakie państwa wystąpią w konkursie? Znamy pełną listę krajów

26.10.2020 12:53
Duncan Laurence
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie, czyli w mieście, gdzie miała zostać zorganizowana tegoroczna edycja. Konkurs odwołano jednak z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy opublikowali właśnie listę państw, które wystąpią na Eurowizji 2021 w Holandii. Jakie państwa wezmą udział i czy wśród uczestników konkursu będzie Polska?

Eurowizja 2021 to wydarzenie, na które czekają miliony widzów z całej Europy. Tym bardziej dlatego, że tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany przez pandemię koronawirusa.

Organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, aby Eurowizja 2021 odbyła się zgodnie z planem. Właśnie poznaliśmy listę państw, które na pewno wezmą udział w konkursie. Czy wśród uczestników Eurowizji 2021 zobaczymy także Polskę?

Eurowizja 2021: zmiany w zasadach konkursu. Organizatorzy zmieniają regulamin

Eurowizja 2021: uczestnicy. Jakie państwa wystąpią? Pełna lista krajów w konkursie

Znamy uczestników Eurowizji 2021. Organizatorzy poinformowali oficjalnie, jakie państwa wystąpią w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. W Holandii pojawi się łącznie 41 krajów.

Wśród uczestników Eurowizji 2021 znalazła się również Polska. Na ten moment nie wiadomo jednak, kto będzie reprezentantem Polski. Wielu internautów chciałoby, aby w przyszłorocznym konkursie wystąpiła Alicja Szemplińska, która miała reprezentować nasz kraj w 2020 roku.

W Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 nie zobaczymy żadnych debiutantów. Z udziału zrezygnowały dwa państwa, które występowały regularnie w poprzednich latach — Węgry i Czarnogóra. Do konkursu wracają po przerwie reprezentanci Ukrainy i Bułgarii.

Państwa, które wystąpią na Eurowizji 2021: Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Macedonia Północna, Niemcy, Gruzja, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Przypomnijmy, że Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa.

RadioZET.pl/eurovision.tv/PK