Zamknij

Eurowizja 2021: uczestnicy. Jakie państwa wystąpią w konkursie? Znamy pełną listę krajów

18.05.2021 19:30
Rafał Brzozowski Eurowizja 2021
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Eurowizja 2021 odbywa się w Rotterdamie, czyli w mieście, gdzie miała zostać zorganizowana tegoroczna edycja. Konkurs odwołano jednak z powodu pandemii koronawirusa. Znamy pełną listę państw i kandydatów, którzy wystąpią na Eurowizji 2021 w Holandii. Jakie państwa wezmą udział? Oto wszyscy uczestnicy Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021 to wydarzenie, na które czekają miliony widzów z całej Europy. Tym bardziej dlatego, że tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany przez pandemię koronawirusa.

Organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, aby Eurowizja 2021 odbyła się zgodnie z planem. Właśnie poznaliśmy listę państw, które na pewno wezmą udział w konkursie. Oto wszyscy uczestnicy Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021: drugi półfinał z Rafałem Brzozowskim. RELACJA na żywo i WYNIKI, czwartek 20.05

Eurowizja 2021: uczestnicy, kandydaci. Jakie państwa wystąpią? Pełna lista krajów w konkursie

Znamy uczestników Eurowizji 2021. Organizatorzy poinformowali oficjalnie, jakie państwa wystąpią w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. W Holandii pojawi się łącznie 39 krajów.

Wśród uczestników Eurowizji 2021 znalazła się również Polska, którą będzie reprezentował Rafał Brzozowski.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: kolejność startowa występów w półfinałach. Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?

W Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 nie zobaczymy żadnych debiutantów. Z udziału zrezygnowały trzy państwa, które występowały regularnie w poprzednich latach — Węgry, Czarnogóra, Armenia. Na scenie nie zobaczymy również reprezentanta Białorusi — kraj został zdyskwalifikowany. Do konkursu wracają po przerwie reprezentanci Ukrainy i Bułgarii.

Państwa, które wystąpią na Eurowizji 2021: Albania, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Macedonia Północna, Niemcy, Gruzja, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

Eurowizja 2021: wszystkie piosenki. Jakie utwory biorą udział w konkursie? [WIDEO]

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Przypomnijmy, że Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa.

RadioZET.pl/eurovision.tv/PK