Zamknij

Eurowizja 2021 w formie zdalnej? Organizatorzy wprowadzają nową zasadę

20.11.2020 15:45
Michał Szpak
fot. AP/East News

Eurowizja 2021 będzie wyglądać zupełnie inaczej przez pandemię koronawirusa? Organizatorzy nie chcą po raz kolejny odwołać konkursu, więc przygotowali nowe zasady. Okazuje się, że wszystkie państwa biorące udział w Eurowizji 2021 będą musiały nagrać swoje występy wcześniej.

Eurowizja 2021 odbędzie się w maju w Holandii. Tegoroczny konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Był to pierwszy raz w historii, kiedy telewidzowie nie mogli śledzić zmagań reprezentantów z kilkudziesięciu krajów.

Organizatorzy nie chcą dopuścić do podobnej sytuacji w przyszłym roku, więc zdecydowali się zabezpieczyć i wprowadzili nowe zasady. Niewykluczone, że Eurowizja 2021 odbędzie się w formie zdalnej.

Eurowizja 2021: poznaliśmy składy dwóch półfinałów. W którym i kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021: występy zostaną nagrane wcześniej. Organizatorzy wprowadzają nową zasadę

Eurowizja 2021 z wcześniej nagranymi występami? W związku z trwającą pandemią koronawirusa organizatorzy przygotowali kilka scenariuszy organizacji przyszłorocznej imprezy i wprowadzili zupełnie nową zasadę.

Wszystkie państwa biorące udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 będą miały obowiązek nagrać występy swoich reprezentantów wcześniej. Nagrania zostaną wykorzystane w przypadku, jeśli dany uczestnik nie będzie mógł pojawić się w Holandii z powodu zakażenia COVID-19, pobytu na kwarantannie czy ograniczeń w podróżowaniu. Dzięki temu organizatorzy Eurowizji 2021 będą mieli pewność, że wszystkie państwa wezmą udział w konkursie.

Eurowizja 2021: zmiany w zasadach konkursu. Organizatorzy zmieniają regulamin

Nadawcy publiczni muszą dostarczyć nagrania najpóźniej do 26 marca 2021 roku. Jak podaje Dziennik Eurowizyjny, proces przygotowania występów ma być ściśle kontrolowany przez Europejską Unię Nadawców. Każde państwo będzie miało maksymalnie godzinę na nagranie występu w studiu telewizyjnym. W tym czasie może nagrać go trzykrotnie – następnie jedno z nagrań zostaje przekazane organizatorom. Finalne prezentacje konkursowe muszą różnić się od występów z eliminacji, a każdy kraj może wykorzystać jedynie efekty i urządzenia, które będą dostępne także na scenie w Holandii.

Warto przypomnieć, że z powodu pandemii koronawirusa także Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowana w nowej formule – reprezentanci państw nie przyjadą do Polski i nie wystąpią na żywo. Wszyscy uczestnicy nagrają konkursowe występy wcześniej.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kto reprezentuje Polskę?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie

Telewizja Polska nie ujawniła dotąd reprezentanta Polski na Eurowizji 2021. W tegorocznym konkursie nasz kraj miała reprezentować Alicja Szemplińska. Zwyciężczyni The Voice of Poland nie ukrywa, że chciałaby mieć możliwość udziału w przyszłorocznej edycji.

Wciąż czekam na decyzję w sprawie przyszłorocznej Eurowizji. Bardzo bym tego chciała i mam nadzieję, że się uda — wyznała Onetowi.

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK