Zamknij

Eurowizja 2021: wyniki finału zostaną zmienione? Czesi reagują na plotki o złamaniu regulaminu

31.05.2021 11:59
Maneskin Eurowizja 2021
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Wyniki finału Eurowizji 2021 zostaną zmienione? Eurowizyjny portal Eurovoix.com poinformował, że w komisji jurorskiej z Czech doszło do złamania zasad głosowania. Okazuje się, iż jeden z jurorów nie posiadał czeskiego obywatelstwa, co jest niezgodne z regulaminem. Głosy jury z Czech zostaną usunięte? Na głośne plotki odpowiedział kierownik biura prasowego czeskiej delegacji.

Wyniki Eurowizji 2021 będą zmienione? W zagranicznych mediach pojawiły się zaskakujące informacje na temat złamania zasad przez jurorów z Czech, co może skutkować zmianami w finałowej punktacji.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: pokazano zapasowy występ Brzozowskiego. Dużo lepszy niż ten w Rotterdamie? [WIDEO]

Eurowizja 2021: wyniki finału będą zmienione? Doszło do złamania regulaminu

Choć Eurowizja 2021 jest już za nami, niewykluczone, że dojdzie do zmian w wynikach finału. Jak informuje portal Eurovoix.com, punkty jurorskie z Czech mogą zostać usunięte z powodu złamania regulaminu przez jurorów.

Wśród członków komisji jedna z osób nie miała czeskiego obywatelstwa, co jest niezgodne z eurowizyjnymi zasadami. W składzie jurorskim znalazła się obywatelka Stanów Zjednoczonych, Tonya Graves.

Europejska Unia Nadawców nie wydała jeszcze oświadczenia w tej sprawie, ale według Eurovoix.com punkty jury z Czech najprawdopodobniej zostaną usunięte. Oznacza to zmiany w wynikach Eurowizji 2021. Nie będą one jednak duże – wykluczenie punktacji czeskich jurorów nie wpłynie na końcowe pozycje państw w finale. Dziesięć krajów straci jedynie punkty w ogólnej punktacji.

Najlepsza dziesiątka finału Eurowizji 2021 po usunięciu punktów jurorów z Czech:

  1. Włochy – 518 punktów (minus 6 punktów)
  2. Francja – 489 punktów (minus 10 punktów)
  3. Szwajcaria – 427 punktów (minus 5 punktów)
  4. Islandia – 370 punktów (minus 8 punktów)
  5. Ukraina – 364 punktów (bez zmian)
  6. Finlandia – 301 punktów (minus 1 punkt)
  7. Malta – 248 punktów (minus 7 punktów)
  8. Litwa – 220 punktów (bez zmian)
  9. Rosja – 202 punkty (minus 2 punkty)
  10. Grecja – 170 punktów (bez zmian)

Punkty mogą stracić także Portugalia (minus 12 punktów), Bułgaria (minus 4 punkty) i Belgia (minus 3 punkty).

AKTUALIZACJA: Ahmad Halloun, kierownik biura prasowego czeskiej delegacji, zdecydował się odpowiedzieć na spekulacje. Jak poinformował, w połowie kwietnia Czesi otrzymali zgodę od Europejskiej Unii Nadawców na udział w głosowaniu jurorskim piosenkarki Tonyi Graves, która od ponad 20 lat mieszka w Czechach i cieszy się tam ogromną popularnością. Halloun potwierdził jednocześnie, że głosy wszystkich czeskich jurorów są ważne i nie zostaną usunięte.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: zwycięzca zażywał kokainę w trakcie finału? Są wyniki testu Damiano Davida

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech dzięki zwycięstwu zespołu Maneskin. Dokładne miejsce i data konkursu nie są jeszcze znane, ale impreza zostanie zorganizowana najprawdopodobniej w maju 2022 roku. Od wielu lat Eurowizja odbywa się właśnie w tym miesiącu.

Warto dodać, że kilkanaście włoskich miast wyraziło już chęć organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Poniżej szczegóły:

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie konkurs? Włoskie miasta już zgłaszają kandydatury

RadioZET.pl/eurovoix.com