Zamknij

Eurowizja 2021: wyniki oglądalności. Rafał Brzozowski wygrał z finałem konkursu

25.05.2021 12:22
Rafał Brzozowski
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Eurowizja 2021 dobiegła końca. Chociaż emocje związane z rywalizacją już opadają, trwają podsumowania tegorocznej edycji konkursu. Poznaliśmy wyniki oglądalności rywalizacji w Polsce.

Eurowizja 2021 za nami. Reprezentant Polski w konkursie odpadł w drugim półfinale rywalizacji. Piosenka "The Ride" nie podbiła Europy. Znacznie bardziej spodobała się za to propozycja Włoch, która zaprowadziła grupę Maneskin do zwycięstwa.

Eurowizja 2021. Wyniki

Konkurs Piosenki Eurowizji to wydarzenie na ogromną skalę. Rywalizacja cieszy się niesłabnącą popularnością także wśród Polaków, co widać w statystykach. Portal Wirtualne Media opublikował dane dotyczące oglądalności Eurowizji 2021 w naszym kraju.

Finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce obejrzało za pośrednictwem stacji TVP 1 i TVP Polonia 1,48 milionów widzów. Jest to wynik o 330 tysięcy osób wyższy niż w zeszłym roku. Dzięki konkursowi TVP podczas transmisji była niekwestionowanym liderem rynku wśród wszystkich kategorii wiekowych. Drugie miejsce zajęła stacja TVN.

Eurowizja 2021. Występ Rafała Brzozowskiego wzbudził większe zainteresowanie od finału

Większe zainteresowanie od finału Eurowizji wzbudził drugi półfinał rywalizacji, w którym wystąpił Rafał Brzozowski - obejrzało go 2,54 miliona osób. Z kolei dokładnie w chwili występu reprezentanta Polski, jego losy na ekranie śledziło 2,97 miliona osób. Dla porównania pierwszy półfinał obejrzało w Polsce około 1,44 miliona widzów.

RadioZET.pl/Wirtualne Media