Zamknij

Eurowizja 2021: są wyniki oglądalności na całym świecie. Liczby są ogromne

01.06.2021 10:50
Eurowizja 2021
fot. Rex Features/East News

Eurowizja 2021 już za nami. Emocje po rywalizacji opadły, a w sieci pojawiła się informacja, ile osób na całym świecie obejrzało konkurs. Zainteresowanie wokół show w Rotterdamie było naprawdę imponujące.

Eurowizja w tym roku po raz kolejny dostarczyła widzom wielu emocji. Tegoroczną edycję konkursu wygrał zespół Maneskin, który reprezentował Włochy. Na podium znaleźli się także artyści z Francji i Szwajcarii, jednak to rockowa grupa podbiła serca widzów.

Eurowizja 2021: wyniki oglądalności na świecie

Oficjalny fanpage Konkursu Piosenki Eurowizji opublikował tegoroczne statystyki dotyczące zainteresowania finałami. Wydarzenie oglądały na całym świecie około 183 miliony widzów. W 2019 roku odbiorców show było o milion mniej. Co ciekawe, coraz mniej osób śledzi konkurs w telewizji, a Eurowizja 2021 w statystyce udziału rynku osiągnęła o 4 procent lepszy wynik niż rok temu. Dane są wynikiem analizy statystyk z 36 krajów.

Wśród fanów Eurowizji rośnie zainteresowanie treściami dotyczącymi konkursu, które są udostępniane w internecie. Wszystkie materiały na oficjalnym kanale Eurowizji jedynie podczas tygodnia finałowego obejrzało ponad 50 milionów użytkowników z 234 krajów.

Eurowizja 2021: ile osób śledziło konkurs?

Z kolei w mediach społecznościowych, profile konkursu odnotowały 14 milionów interakcji użytkowników. Jak donosi Eurowizja.org, jedynie na TikToku, gdzie zostały udostępnione materiały Eurovision.tv, zareagowano na nie 4,3 miliona raza.

Rekord oglądalności w Europie pobili Włosi. Eurowizję oglądał co czwarty mieszkaniec tego kraju, co jest aktualnie najlepszym wynikiem nadawcy. Również we Francji więcej osób śledziło poczynania swojej reprezentantki. Eurowizje obejrzało o 15% więcej Francuzów niż w 2019 roku.

Największe zainteresowanie Eurowizją w tym roku pojawiło się w Holandii, Włoszech, Finlandii oraz Islandii.

RadioZET.pl/Eurowizja.org